Autor Zpráva
quatzael
Profil
Ahoj, nevím si moc rady jak začít s frameworkem Symfony 3, pro který jsem se rozhodl. Myslel jsem, že existují dva rozdílné frameworky: Symfony a Symfony 2. Ale zjistil jsem, že je to úplně to samý plus je navíc už 3. verze.

Pročítám si nějaký tutoriály a koukám na videa, ale moc z toho chytrej nejsem. Všude ukazujou jak se to instaluje na localhost a jak se vytvoří "Hello World". (To fakt asi potřebuju..)

Bohužel jsem nikde nenašel nějaký sesumírování toho, co ten Framework vlastně umí, v čem ulehčí práci oproti vypisování všeho v čistým PHPku.

Můj hlavní dotaz je:
Jak nainstaluju Symfony na webhosting, konkrétně na GIGASERVER? (všude ukazujou jak se to instaluje na localhost, ale tam mi je to pochopitelně k ničemu..)

Všude se zmiňujou o tom, že se to instaluje přes příkazový řádek. S tím jsem se na hostingu vůbec nesetkal. Je vůbec možný mít na webhostingu Symfony?

Předem díky moc za všechny rady.
user
Profil *
"Nainstaluješ" si to u sebe - instalátor ti vytvoří projekt se všemi potřebnými soubory. Složku s projektem hodíš na hosting a je to. Jen bude možná třeba poupravit .htaccess.

Jinak pro mě hlavní výhody symfony:
- skvěle vyřešené routování
- práce s databází - Doctrine
- zabezpečení
- šablonovací systém Twig

Symfony má výbornou dokumentaci, stáhnul jsem si jejich cookbook v pdf a z toho jsem se většinu naučil.
quatzael
Profil
user:
Super díky moc za odpověď.
A to co si nainstaluju je nějaký IDE nebo co? Nechápu moc tu pointu instalace, když na hosting potom ten obsah jen překopíruju..

Ta práce s databází mě hodně zajímá. Je to vymakaný tak, že si jen nakonfiguruju, jaký data chci ukládat v jakých strukturách a Symfony mi samo vytvoří tabulky včetně automatického systému zapisování dat do jednotlivých referenčních tabulek? Nebo se SQL příkazům typu JOINT LEFT nevyhnu?


user:
Je divný, že Symfony 3.1 má konec podpory leden 2017, kdežto 2.8 až listopad 2018..


Nevím pro co se rozhodnout..
user
Profil *
Nene žádný ide, pouze se vytvoří složka s projektem.

Práce s databází je v symfony přes framework Doctrine. Funguje to tak, že si vytvoříš tzv. entity pro tabulku v databázi a s tou pracuješ. Můžeš použít tzv. komentářovou anotaci:

/** 
* @Entity 
* @Table(name="produkt")
*/
class Produkt
{
  /**
  * @Id @Column(type="integer")
  * @GeneratedValue
  */
  private $id;
  
  /**
  * @Column(type="string", length=255)
  */
  private $name;
  
  /**
  * @Column(type="integer")
  */
  private $price;
  .
  .
  .
}

+ gettery a settery

Z kontroleru pak získáž produkt třeba takhle:
$entityManager = $this->getDoctrine()->getManager();
$produkt = $entityManager->getRepository('AppBundle:Produkt')->findOneBy(array('id' => 1));

quatzael:
Je divný, že Symfony 3.1 má konec podpory leden 2017, kdežto 2.8 až listopad 2018..
>
>
Nevím pro co se rozhodnout..
To ti neporadím, já začínal rovnou se Symfony 3.
quatzael
Profil
user:
Zkoušel jsem to nainstalovat pomocí toho příkazovýho řádku, ale hodilo mi to chybu, že nemám php nebo co.. To musím mít naistalovanej localhost nebo jak?

Mám nainstalovanej XAMPP, ale vůbec ho nepoužívám, protože je to děs. Vytěžuje to systém a je to celý těžkopádný. Plus vůbec to neumím nakonfigurovat..

Z toho co jsem pochopil, tak se při každý instalaci vytvoří nový projekt. To si takhle můžu instalovat kolik projektů budu chtít?

Já vůbec nechci v tuhle chvíli pracovat s localhostem, ale rovnou to mít na webhostingu.

Nebo to mám instalovat přes ten Composer??
Moc nechápu tu nesmyslnou složitost instalace, hlavně když to vůbec nechci mít na počítači, ale na hostingu..


user:
A ten příkazový řádek se používá při každé konfiguraci/nastavení něčeho nebo je to jen u toho stažení a potom se do toho už vůbec takhle nesahá?
nightfish
Profil
user:
Je divný, že Symfony 3.1 má konec podpory leden 2017, kdežto 2.8 až listopad 2018..
To proto, že verze 2.8 je tzv. LTS (long-term support, verze s dlouhodobou podporou), zatímco 3.1 je se standardní podporou. Samo Symfony doporučuje stavět nové projekty na aktuální verzi (3.1.2).
user
Profil *
quatzael:
Ano, buď na svém lokalhostu, já používá WAMP, jednoduše naistalueš celý projekt do složky www daného serveru.
S příkazovou řádkou budeš pracovat i jindy, např při čistění cahce produkční verze, při generování entit, práce s resources,...


Nebo symfony nabízí svůj vlastní server, který spustíš také z příkazové stránky:

php bin/console server:start

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0