Autor Zpráva
test124
Profil *
Dobrý den mám takový problém s kódem který způsobuje že nevypíše adresy všech škol ze serveru.
Moderátor Joker: Na žádost autora odstraňuji adresu webu, odkud se mají data číst. Dále vyhazuji duplicity a další bezobsažné příspěvky řešící smazání vlákna.
Kód vypadá takto:
<?php
$i = 1;
while ($i <= 66) {
  $html = new DOMDocument();
  @$html->loadHtmlFile('http://example.com'.$i.'/');
  $xpath = new DOMXPath( $html );
  $nodelist = $xpath->query( "//div[@class='skola']//a/@href" );
  foreach ($nodelist as $n){
    $html2 = new DOMDocument();
    @$html2->loadHtmlFile('http://example.com'.$n->nodeValue);
    $xpath2 = new DOMXPath( $html2 );
    $nodelist2 = $xpath2->query( "//td[@id='detail-hwww']//a/@href" );
    foreach ($nodelist2 as $n2){
      echo $n2->nodeValue.";";
      $html3 = new DOMDocument();
      @$html3->loadHtmlFile('http://example.com'.$n->nodeValue);
      $xpath3 = new DOMXPath( $html2 );
      $nodelist3 = $xpath3->query( "//table[@id='udaje']//a/@href" );
      foreach ($nodelist3 as $n3){
        $mail = explode( ':' , $n3->nodeValue);
        if ($mail[0] <> "mailto"){
          echo $n3->nodeValue.";";
        }
      }
    }
  }
  $i++;
}
?>
Moderátor juriad: Přeformátováno, aby se v tom někdo vyznal...
juriad
Profil
Domnívám se, že to co provádíš je nelegální. Jde o trestný čin zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-6-dil-4-paragraf-270 neboť nesplňuješ paragraf 91 autorského zákona business.center.cz/business/pravo/zakony/autorsky/cast1h3.aspx. Vzhledem k tomu, že databázi si můžeš pořídit za úplatu, činíš systematickým užíváním újmy oprávněných zájmů pořizovatele databáze.
test124
Profil *
já jsem tu databázi ani nechtěl použit pouze jsem si chtěl vyzkoušet jak to funguje.
test124
Profil *
ale děkuji za upozornění, takže se svyým pokusem spíše budu pokračovat na nějakém mém vlastním serveru.
juriad
Profil
test124:
Nevím přesně o co se snažíš, ale ta smyčka na 13. řádku nijak nevyužívá proměnnou $n2 kromě výpisu echem na 14. řádku.
test124
Profil *
Dobrý den,
Děkuji za vaše rady ale,
prosím o odstranění této diskuze protože mám strach abych nedělal něco nelegálního.
Takže ten kód úplně odstraním a nebudu ho dále řešit.
test124
Profil *
Dobrý den problém byl v Limitu načítání php který šel jednoduše opravit tím že jsem na vršek kódu přidal set_time_limit(3600);.
Jinak se nejednalo o nelegální věc podle zkopírování odkazu.

Dále bych chtěl požádat o odstranění nebo alespoň upravení otázky tak aby tento kód nemohl někdo nelegálně zneužít.
Například otázku upravit takto:
Nadpis: Nefunkční while
Obsah: Nedojde k úplnému dokončení smyčky while.
Kód:
while ($i<=10)
{
        echo $i ;
        sleep(2200);
        $i++;
}
testweb
Profil *
Nejedná se o trestní čin protože kód používáš pouze na "procvičení php" > databázi používáš pouze pro svoje osobní účely a nezpůsobuješ nikomu ztráty.

Více na zkopírování odkazu
Joker
Profil
edit: Vlákno promazáno, takže čísla příspěvků teď nesedí.
Tohle je bizarní vlákno… z 11 příspěvků je 9 podepsaných stejnou přezdívkou.
Připomínám pravidla:
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 8. Pokud vám nikdo neodpovídá, nesnažte se na dotaz upozorňovat přidáváním nekonstruktivních příspěvků.

testweb [#11]:
To není pravda. Viz § 30 odst. 3 Autorského zákona:
užitím podle tohoto zákona je užití počítačového programu či elektronické databáze i pro osobní potřebu fyzické osoby či vlastní vnitřní potřebu právnické osoby

Nicméně zasáhnout do autorského práva k databázi lze dvojím způsobem:
Vytěžováním (§ 90 odst. 2 AZ), což je trvalý nebo dočasný přepis celého obsahu databáze nebo jeho podstatné části na jiný podklad,
zužitkováním (§ 90 odst. 3 AZ), což je jakýkoli způsob zpřístupnění veřejnosti celého obsahu databáze nebo jeho podstatné části rozšiřováním rozmnoženin, pronájmem, spojením on-line nebo jinými způsoby přenosu

Čili dokud ten skript nebude veřejně přístupný, ani nebude použitý k získání podstatné části té databáze, je to nejspíš OK
- Tolik můj osobní názor.

test124:
prosím o odstranění této diskuze protože mám strach abych nedělal něco nelegálního.

To nedává smysl. Diskutovat o tom, za jakých okolností je něco legální či nelegální, určitě samo o sobě nelegální není, právě naopak to může nelegálnímu jednání zabránit.
(Například někdo to chtěl udělat, o konfliktu se zákonem nevěděl, ale přečetl si o něm a díky tomu si to rozmyslel.)

Dále bych chtěl požádat o odstranění nebo alespoň upravení otázky tak aby tento kód nemohl někdo nelegálně zneužít.

Viz výše, podle mě pokud je cílem větší dodržování zákonů, mělo by tu upozornění na to, že to za určitých podmínek může být nelegální, naopak zůstat.

Například otázku upravit takto
Tím by vznikla úplně jiná nesouvisející otázka.


Moderátor Joker: Odstranil jsem adresu, ze které se původně mělo číst. Doufám, že tímto série příspěvků na téma různých úprav tohoto vlákna končí a bude se diskutovat leda k tématu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0