Autor Zpráva
karlos5
Profil *
Dobrý den,

rád bych se zdejších zeptal na problematiku vývoje rozsáhlého systému. Dostal jsem se jako kodér k poměrně masivnímu projektu, ve kterém je cca. 40 šablon + xy komponent, spousty SASS souborů. Bohužel nic není okomentované a v projektu se ztrácím a uvažuji o odchodu.

Osobně si potrpím na dvou věcech:
1. Trochu rozumně pojmenování šablon - např. homepage.tpl, contact.tpl a pod. + komentáře v záhlaví šablony (k čemu slouží, kde se nachází).
2. To samé i SASS souborů, rozumně zdokumentované, minimálně co se jím styluje a kde.

SASS jsou takové polovičaté, využíváme Bootstrap, v nich jsou však "zadrátované" pevné jednotky, paddingy, marginy atd., proměnné jsou používané jen na colorizaci, na nic jiného (nepočítám logické chyby, občas duplicitní deklarace). V hlavním SASS souboru, kde jsou includované části stránky okomentované, co k čemu slouží.

Chtěl bych se tedy zeptat, jak by měl vývoj podobného řešení probíhat. Chápu, že jsou v devu lidi líní, u malého webu se dá spousta věcí snadno dohledat, u masivního to však vidím nutnost.

Děkuji
Kcko
Profil
karlos5:
Já jsem se dopracoval k tomuto skeletu sass-guidelin.es (7+1), který jsem pro svoje potřeby ještě trošku rozšířil a upravil.
Je to osvědčená a zavedená struktura od Hugo Giraudela, což je tak trošku ikona v Sass prostředí.

Celkově si pročti ty guidelines, asi Ti to dost pomůže.
Moje struktura

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0