| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| Pávek Profil |
#1 · Zasláno: 8. 8. 2016, 14:07:14
Ahoj,
mám velký problém s přihlášením, na starých stránkách mi tento kód fungoval a teď si dělám nové, kde jsem si koupil šablonu a musím nejprve ručně napsat adresu na odhlaseni.php a až potom se mi to povede přihlásit. Když se takhle ručně neodhlásím, tak normálně proběhne přihlášení, napíše hlášku, že jsem se úspěšně přihlásil, i session jsou nastaveny, ale jakmile se provede přesměrování na index.php tak session zmizí.. Když se ručně odhlásím, pak jde všechno normálně a můu se přihlašovat a odhlašovat, jak potřebuji.. Druhý den mám zase stejný problém.. $mail = $_POST["mail"];
include "mojephp/mysql_spojit.php";/* připojení k databázi */
$heslo = $_POST["heslo"];
if($mail and $heslo)
{
$login = mysql_real_escape_string($mail);/* nick zadaný ve formuláři pro přihlašování */
$heslo = mysql_real_escape_string($_POST["heslo"]);/* heslo zadané ve formuláři pro přihlašování */
$md5heslo = md5($heslo);/* Pomocí funkce md5() heslo zahashujeme *//* — DOTAZ K MYSQL PRO OVĚŘENÍ PŘIHLAŠOVACÍCH DAT — */
$dotaz = mysql_query("select * from uzivatele where email = '$login' and heslo = '$md5heslo'");
$overeni = mysql_num_rows($dotaz);$row = mysql_fetch_array($dotaz);
if($overeni)
{
$_SESSION['mail'] = stripslashes($login);
$_SESSION['id'] = $row["id"];
$_SESSION['prijmeni'] = $row["prijmeni"];
$_SESSION['admin'] = $row["admin"];
$_SESSION['uziv_jmeno'] = $row["uziv_jmeno"];
if(!isset($_SESSION["cas"])) $_SESSION["cas"]=time();
echo "<font color='green'><b>Úspěšně jste se přihlásili</b></font>"; |
||
| pcmanik Profil |
Pávek:
V kóde ti chýba session_start(); Mysql funkcie sú zastaralé a z PHP7 boli už zmazané. |
||
| Pávek Profil |
#3 · Zasláno: 8. 8. 2016, 14:48:19
session_start(); mám na začátku, když se ručně odhlásím, tak mi to pak funguje normálně.. A session drží..
A co se teď používá?? ten první web jsem dělal někdy před 10 lety a od té doby jsem se o to moc nezajímal.. |
||
| Zechy Profil |
#4 · Zasláno: 8. 8. 2016, 14:53:09
Pávek:
mysqli, pdo, ... Nebo přímo rovnou nějaká vrstva jako dibi. |
||
| Pávek Profil |
#5 · Zasláno: 8. 8. 2016, 15:16:37
Aha..
a je složitý tento kód přepsat do mysqli nebo je to úplně něco jinýho?? Co jsem tak brouzdal po fóru, tak se tam více-méně mění ta koncovka.. |
||
| Zechy Profil |
#6 · Zasláno: 8. 8. 2016, 17:19:54
Pávek:
Ano, moc změn oproti mysql funkcím tam není. |
||
| lionel messi Profil |
#7 · Zasláno: 8. 8. 2016, 20:00:04
Pávek:
„Co jsem tak brouzdal po fóru, tak se tam více-méně mění ta koncovka..“ A dosť veľa funkcií prijíma ešte jeden povinný argument oproti mysql navyše (odkaz na spojenie). Na rýchly začiatok odporúčam Fisirov článok: www.fisir.tk/itblog/mysql_ |
||
|
Časová prodleva: 10 let
|
|||
0