Autor Zpráva
piiiiiiiip
Profil
Dobrý den. Učím se nette a nejsou mi úplně jasné configy a router, mohl by mě někdo nasměrovat někam kde se o nich dozvím víc?
Taps
Profil
piiiiiiiip:
routy slouží k vytvoření pěkných url adres
Jan Tvrdík
Profil
piiiiiiiip:
V dokumentaci. S čím konkrétně ti můžeme poradit?
Martin2
Profil *
Taps:
routy slouží k vytvoření pěkných url adres
Routy slouží k vytvoření jakýchkoliv adres. Router propojuje URL adresu s metodami presenteru.
piiiiiiiip
Profil
Jan Tvrdík:
Potřeboval bych polopatě vysvětlit (hlavně v tom routeru) co k čemu je a jak je psát správně. V tutoriálech co jsem si pročítal jsou sice trochu popsané ale ani zdaleka ne tak podrobně jak bych chtěl.
nightfish
Profil
piiiiiiiip:
Potřeboval bych polopatě vysvětlit (hlavně v tom routeru) co k čemu je a jak je psát správně.
To je velmi obstojně popsáno v oficiální dokumentaci, takže vycházejme z toho, že jsi si ji přečetl. Jaké konkrétní otázky tě trápí? Nebo lépe jinak - jaký problém s routováním momentálně řešíš?

Mimochodem díval jsi se, jak je routování uděláno ve vzorové aplikaci - sandboxu?
piiiiiiiip
Profil
Co by mě zajímalo je jak udělat v nette (jestly je proto vůbec vhodné) složitější weby kde by byly na jedné stránce více než jedna "funkce". Myslím tím napríklat v levém sloupci vypisování článků a v pravém sloupci napřiklad anketa, počítadlo návštěv apod. . . Ještě jsem se s tím nesetkal ale předpokládám že by se to muselo udělat právě pomocí toho routeru (nebo možná šablonování?). A ještě bych se chtěl zeptat jak upravovat configy v NetBeans IDE. Když zmáčknu TAB tak mi to bere jako kdybych několikrát zmáčknul mezerník a nette pak vypíše chybu (trvalo mi jen hodinu než jsem si to uvědomil :D). Momentálně to řeším pomocí Ctrl + C a Ctrl + V, nedá se to IDE nastavit aby se TAB choval jako obvykle?
Keeehi
Profil
piiiiiiiip:
Ještě jsem se s tím nesetkal ale předpokládám že by se to muselo udělat právě pomocí toho routeru
Ne, router slouží opravdu jen k překladu URL adres na volání metod presenterů. Stará se jen o adresní řádek a je mu úplně jedno, co je ve stránce.

A ještě bych se chtěl zeptat jak upravovat configy v NetBeans IDE.
Nahraď v configu všechny tabulátory mezerami a je to. V konfiguračním souboru můžeš používat mezery nebo tabulátory. Jen je nesmíš mít současně. Píše li ti tvé IDE místo tabulátoru mezery, tak používej mezery a máš po problému.
piiiiiiiip
Profil
Keeehi:
Dík, budu teda používat mezery.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0