Autor Zpráva
Peter45
Profil
$datum=date("d.m.Y");
$insertQuery = "INSERT INTO $table VALUES ('', '$nazov', '$datum', '$cena', '$foto1_sql', '$active',  '$priloha_sql',  '$kategoria' )";

Uz nejaky cas som nic neprogramoval a zrazu neviem vlozit datum do db.Mam takyto kod ktory sice ulozi datum do db ale len ak mam pole DATUM v db ako textove, pokial ho mam ako DATE tak mi ulozi len same nuly...
Prosim o nejakeho ochotneho cloveka co ma usmerni.
Ide o to ze potrebujem vypis spravit podla datumu cize ORDER BY datum ale toto mi nefunguje neviem preco ale myslim si ze preto ze je to pole v db ako textove...
pcmanik
Profil
Peter45:
Stačí použiť MySQL funkciu NOW()
Peter45
Profil
To som uz skusal tusim tu na diskusiach som to nasiel ale neviem ci som to mal dobre vlozene v kode lebo to nic nevyriesilo...
Keeehi
Profil
Buď
$insertQuery = "INSERT INTO $table VALUES ('', '$nazov', NOW(), '$cena', '$foto1_sql', '$active',  '$priloha_sql',  '$kategoria' )";
nebo
$datum=date("Y-m-d");
$insertQuery = "INSERT INTO $table VALUES ('', '$nazov', '$datum', '$cena', '$foto1_sql', '$active',  '$priloha_sql',  '$kategoria' )";
Peter45
Profil
No takto to funguje obe verzie len vcil nechapem aky je rozdiel medzi $datum=date("Y-m-d"); a tymto $datum=date("d.m.Y");

Je este moznost ten datum zapisat obracene? den mesiac rok?
xaverista
Profil
Peter45:
den mesiac rok?
Do databáze se standardně ukládá datum ve formátu
Rok-Mesic-Den Hodiny:Minuty:sekundy
Pak se dá s datumem dobře pracovat, vytáhnout z něj pouze rok, nebo jej jinak přeskládat, a seřazovat
Peter45
Profil
V podstate mi je to jedno len lepsie sa to cita ked mam 10.9.2016 ako mam citat 2016.9.10
xaverista
Profil
Peter45:
Prakticky uživateli v aplikaci může být jedno jaký formát je v databázi, pokud budeš mít v databázi uloženo datum
2016-09-10 20:50:32
Poté jej můžeš v PHP vypsat jinak
$date = "2016-09-10 20:50:32";
echo date("d.m.Y H:i:s", strtotime($date));

Vypíše datum jako 10.09.2016 20:50:32

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0