Autor Zpráva
viliam22
Profil
Potreboval by som poradit ako mam napisat stranku do jedneho subore napr.: index.php pomocov metod GET ukazka: index.php?id=10. No ale ja potrebujem viem ako napisat spracovanie formulara ale ked tam chcem vlozit switch tak to uz neviem
peta
Profil *
viliam22 Tak jako ja mam nejakou stranku, ktera vypada takto, neco vim a potrebuju neco poradit. Poradite mi neco?
Precti si to po sobe jako nezaujaty pozorovatel a pokus se pochopit, jaky mas problem. Ale nejdriv si jako predstav, ze vse, na cem delas, smazes.
Z niceho nic nejde vycarovat, fakt :)
apofis
Profil
jestli jsem to dobře pochopil bude to vypadat asi takhle.

soubor index.php

<?php

$volba = $_GET['volba'];
if (!$volba)
{
echo "Vítejte na stránkách";
echo "<a href=\"index.php?volba=1\">Pokračujte zde</a>";
}
if ($volba == "1")
{
echo "Dostali jste se na hlavní stránku";
}
?>

Je to tak?
WertriK
Profil *
apofis
ja bych tipnul ze to bude


<A href="?volba=10">Aktuality</A>
<A hraf="?volba=11">Neco</A>
<A hraf="?volba=12">Neco2</A>
....

<?

switch($_GET["volba"]) {
case "10":
$page = "aktuality.php";
break;
case "11":
$page = "neco.php";
break;
case "12":
$page = "neco2.php";
break;
default:
$page = "home.php";
}

include $page;
<?
jozob
Profil
WertriK bol bližšie, k tomu, čo chcel viliam22... Ale je to pracné... radšej si posielaj v ID nejaký názov, podľa ktorého načítaš súbor, napr: ?id=subor a potom v scripte includneš súbor napr: $_GET["id"].".php";
jozob
Profil
Alebo ak chceš ako ID posielať silou-mocou číslo, skús použiť DB, do ktorej si uložiš, ku ktorému ID patrí ktorý súbor... A potom si to len z php scriptu zistíš a načítaš súbor, ktorý má rovnaké ID ako GET hodnota... Poprípade to pôjde textovým súborom...
Hugo
Profil
jozob

To co radíš je dost nebezpečně. Includovat soubor jen na základě neověřených údajů z URL je cesta do pekel.
Anonymní
Profil *
Hugo
Jasné, že to treba ešte ošetriť...
jozob
Profil
SORRY... predošlý príspevok je môj
Hugo
Profil
jozob

No z toho tvého příspěvku to moc jasné není. A vzhledem k tomu, že je viliam22 pravděpodobně začátečník, tak je dost důležité na toto upozornit.
jozob
Profil
Hugo
OK... ale keby to chcel vedieť, opýta sa na to... Ale už sa nemusí pýtať... Potom sa možno bude pýtať, ako to spraviť...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0