Autor Zpráva
mat
Profil
mám malý dotaz - měnil jsem koncovku na webu z .htm na .php přes mod_rewrite - jde o stejnojmenné soubory, každý požadavek na soubor .htm se tedy automaticky posílá na stejnojmenný .php soubor.

jenže - některé z těch "nových" (php) souborů obsahují podtržítko (asi 10% souborů) - tyhle soubory bych rád přes
<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://bla-bla-bla");
header("Connection: close");
?>
poslal na nové soubory s pomlčkou.

mám dvě otázky - nebudou se mod_rewrite a požadavek na moved permanently na serveru nějak vzájemně mlátit?

a druhá otázka - stačí do přesměrovávaného souboru dát jen to výše uvedené
<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
atd.
nebo musí být na dotyčné stránce klasická struktura stránky (html, head, body, xml deklarace apod.)?
thingwath
Profil *
No, nemusí, prohlížeč dostane HTTP kód o přesunuté stránce a tak si řekne o tu novou.
thingwath
Profil *
S HTML to nemá co dělat a tak to ani nemusí mít zmíněné náležitosti.
mat
Profil
díky, a ještě doplňující dotaz - dotyčná stránka měla nějaký pagerank, ta nová jej přebírá nebo si bude muset vybudovat vlastní?

Tedy lépe řečeno - google patrně stránku s přesměrováním vyřadí z výsledků a ta stránka na níž je přesměrováno, bude mít stejný pagerank nebo spadne někam do propadliště webu?
Anonymní
Profil *
Podle me ta nova stranka bude mit nulovy pagerank a bude si ho muset vybudovat. Ale mohu se mylit. Me se to tak nicmene stalo.
llook
Profil
Při přesměrování 301 Moved Permanently stránka na čas z Googlu zmizí, ale po nějaké době se zase objeví stejně vysoko jako stará stránka.
Někde to psal Yuhů v souvislosti s přesunem JPW pod doménu jakpsatweb.cz a já se o tom zase přesvědčil v té letní "SEO" soutěži. Tam jsem měl dost vysoko stránku "/", ale v soutěži jsem měl zaregistrovaný "/index.php". 301 přesměrování to vyřešilo.
Yuhů
Profil
To přesměrování se na Google už poslední dobou projevuje velmi rychle, zhruba do týdne.
mat
Profil
Yuhů - jyxo už mnohé "nové" url zaindexoval, v googlu zatím ke změně nedošlo...
Yuhů
Profil
tak hlavně Mate zkontroluj, zda ti původní stránka vrací správné hlavičky 301. Ale asi jo, když to Jyxo pobralo. Vydrž, žádný strach.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0