Autor Zpráva
Sitole
Profil
Dobrý večer, řeším jeden problém. Nevím jak zálohovat klasickou Mysql databázi pomocí PHP skriptu.
Našel jsem spoustu řešení, ale žádné nesplnilo mé očekávání, nebo nefungovalo. V zásadě potřebuji funkční, čitelný, optimalizovaný pro Mysqli skript, který dokáže automaticky vygenerovat .sql soubor čistě pomocí PHP. Našel jsem řešení nejčasteji na používající zastaralé funkci připojovaní Mysql, kterou hosting již nepodporuje a já se nechci zbytečně hrabat v kodu a vše přepisovat. Proto bych raději uvítal již upravenou verzi. Znáte nějaký zdroj, kde je podobná metoda již funkční a volně přístupná? Také by bylo potřeba, aby kod nějak vypadal a nejednalo se o puzzle. Předem děkuji.
CZechBoY
Profil
Co třeba použít adminer a exportovat to přes něj? Je to na pár kliků.
Nebo je potřeba to mít automatické?
Sitole
Profil
CZechBoY:
Ano, zálohování musí být automatické.
Davex
Profil
Použil bych Adminer + adminer_dump.php. Je to sice trochu kanón na vrabce, ale na rozdíl od jiných skriptů by export databáze měl fungovat spolehlivě, protože je Adminer velmi dobře odladěný.
Sitole
Profil
Davex:
To je něco, čemu se snažím vyhnout. Jedná se jen o jednu akci a importovat tolik knihoven je přeci zbytečné.
Kajman
Profil
Sitole:
To je něco, čemu se snažím vyhnout. Jedná se jen o jednu akci a importovat tolik knihoven je přeci zbytečné.

Takže chcete přehledný kód, ale vadí Vám, že je pro přehlednost a lepší udržitelnost rozdělen do více souborů?

Dump db není na pár řádků (pokud tedy nemůžete z php volal program mysqldump).
Sitole
Profil
Kajman:
Máte pravda... Podrobněji jsem koukal na použití možnosti skrze Adminer a implementace je vcelku jednoduchá. Takže použiji nejspíše toto řešení.

Vyřešeno: Použil jsem řešení od Keeehiho. Děkuji za pomoc!
Keeehi
Profil
github.com/Clevis/DatabaseBackup

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0