Autor Zpráva
serverteam.sk
Profil
Ahoj,
Mám malý problém. Web se snažim upravit tak aby ho mohl používat každý je to totiž málá appka která se hodí :D.
Ovšem k problému. V includovanem souboru /locale/index.php mám uložený script na kontrolu zda v configu předdefinovany soubor existuje, pokud ne otevře defaultně english.php.

/locale/index.php
<?php
//Locale protection system
$filenamelocale = "/locale/.$locale['localefile']";




if (file_exists($filenamelocale)) {
    echo "The file $filenamelocale exists";
} else {
    echo "The file $filenamelocale does not exist";
}
?>
Ale script nefunguje.
Může mi prosím někdo poradit kde mám chybu ?
nightfish
Profil
serverteam.sk:
Může mi prosím někdo poradit kde mám chybu ?
První chybou je špatně umístěná uvozovka na řádku č. 3:
$filenamelocale = "/locale/".$locale['localefile'];

Dále máš na stejném místě chybu v cestě k souboru - když cesta začíná lomítkem, tak to značí absolutní cestu od kořene souborového systému, což asi nechceš. Možná budeš chtít cestu relativní k adresáři, kde máš uložený uvedený kód:
$filenamelocale = "./locale/".$locale['localefile'];

Ale script nefunguje.
Příště zkus napsat, jak se ta nefunkčnost projevuje - co skript delá/nedělá, jestli vypíše nějakou chybovou hlášku.
serverteam.sk
Profil
prvni chybu jsem opravil takto snad se to spravi

$filenamelocale = "locale/.$locale['localefile']";

ano teto chyby jsem si nevšiml.

Chyba kterou mi to vypisuje je

Parse error: syntax error, unexpected '' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or number (T_NUM_STRING) in /home/u823014073/public_html/addons/nabors/index.php on line 3
serverteam.sk
Profil
Vyřešil jsem to nakonec takto
$filenamelocale = "locale/".$locale['localefile'];

if (file_exists($filenamelocale)) {
    echo include ($filenamelocale);
} else {
    echo include ("locale/English.php");
    echo "The file " .$locale['localefile']. " doesn´t exists";
}
Ovšem problem e že mi to nehazi error ale ani neincluduje soubor misto souboru tam je "1"
Keeehi
Profil
serverteam.sk:
Smaž to echo před includy.
serverteam.sk
Profil
už se mi tam nezobrazuje ta 1 ale pořád to nic neďlá jako by ten soubor nebyl inludovany
Keeehi
Profil
Z dokumentace Handling Returns: include returns FALSE on failure and raises a warning. Successful includes, unless overridden by the included file, return 1.
Protože ti to předtím vypisovalo jedničku, mělo by to znamenat, že soubor byl úspěšně includovaný. Chyba by měle být tedy někde jinde.
serverteam.sk
Profil
Nedošlo mi že budu muset includovat soubor do hlavičky i patičky do každeho souboru zvlast jelikož mam hlavicku a paticku includovanou.
Vše jede ok :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0