Autor Zpráva
mko
Profil *
Zdravím nadšenci!

Potřeboval bych pomoc s jedním, pro mě neřešitelným, úkolem. Potřeboval bych v php vytvořit skript který dělá následující:

Na stránce A mám formulář o několika polích, jejichž obsah se tlačítkem přidat přidává do databáze. Demonstruji to na příkladu formuláře o dvou polích, do jednoho zadávám název státu, do druhého nějaké město daného státu. Pokud zadám dvakrát za sebou zemi ČR a nejprve město Brno a podruhé Praha, vše se mi uloží do jedné databáze. Tohle jsem si už vytvořil, jde mi hlavně o následující:

Na další stránce - kam se dá překliknout odkazem, je rozbalovací seznam, v němž se automaticky zobrazují možnosti výběru korespondující s názvem přidávaných zemí prostřednictvím formuláře. Potřebuji, aby tohle bylo automatické, žádné ruční rozšiřování možností selectu. Ten rozbalovací seznam si prostě nějak musí natáhnout do možností data z databáze.

Následně, když v tomto seznamu provedu výběr například zadanou ČR, vypíše se mi pod rolovací seznam obsah databáze s patřičnými městy, které byly k této zemi prostřednictvím formuláře přidány. Pro lepší pochopení zasílám i obrázek, snad to bude pochopitelné.

Mockrát díky za všechny rady!
Hando
Profil
Ahoj.

Jestli jsem to dobře pochopil (po pár tuplácích :) ), tak hledáš dynamicky načítané options v závislosti na hodnotě předchozího selectu. Máš dvě (minálně) možnosti - jednat to řešit přes pole v javascriptu a dle vybrané možnosti tvořit další select, nebo to dynamicky načítat třeba z databáze, a to ajaxem.

Ukázka k tutoriálu (netvrdím, že to nejde jednodušeji) první z možností:
tutorial - zde

Druhá ukázka přes AJAX - dokonce 3násobný select - výběr zemí...
Tutorial - ukázka

Snad to pro nakopnutí stačí. :)
mko
Profil *
Hando:
Díky za koment, nicméně nepotřebuju vícenásobný select. Mně jde o to, aby se po vybrání hodnoty v selectu (kde se hodnoty automaticky přidávají na základně přidávacího formuláře) vypsal obsah databáze k patřičnému výběru ze selectu. Select je tam pouze jeden :)
Kcko
Profil
mko:
na To ti stačí JS event onchange na selectu a na základě GET hodnoty (asi ID) vypsat patřičná data.
mko
Profil *
Kcko:

Jak jsem psal, pro mě a mé dovednosti je to neřešitelný problém. Nejsem v tom zas až tak kovaný, neměli byste nástřel toho ködu, případně tip, kde na netu najít něco podobného? Hledal jsem dost dlouho a nenašel nic tomu odpovídajícího
Kcko
Profil
mko:

<form action="" method="get">
    <select name="zeme" onchange="this.form.submit();">
        // výpis zemí z databáze do tagu option
        tj. neco jako 
        while(..)
                {
                   <option value="ID_zeme">nazev zeme</option>
                }        

    </select>
</form>
a jakmile si něco vybereš tak se Ti změní adresa na ?zeme=NEJAKE_ID

a ty si uděláš podtím dotaz na db tabulku ve které máš uložená města

SELECT * FROM mesta WHERE zeme = $_GET[zeme]

a vypíšeš opět cyklem


Je ti tenhle postup jasný?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0