Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý večer,

potřeboval jsem nějaký HTML obsah převést do PDF, našel jsem si knihovnu mPDF a použil její nejnovější verzi - mPDF v. 6.0. Jenže...

Ta knihovna je ooobrovská. Zabírá spoustu místa a já navíc využívám jen 3 metody. Když se podívám do těch složek, žádná písma, QR kódy ani patterny nepotřebuji, je to tam zbytečné.

Stáhl jsem si tedy starší verzi, ale ta mi vyhazuje chyby o používání depracated (či jak se tomu nadává, prostě zastaralých) funkcí. Mít tam tedy před každou metodou zavináč, aby to ty chyby ignorovalo se mi nechce.

Nezná tedy někdo nějakou menší knihovničku, která umí převést pouhé HTML (+CSS) do PDF?

Děkuji
Tomášeek
Profil *
RastyAmateur:
O jakou velikost ti přesně jde? To, že v mpdf.php, který voláš, 1.3MB textu (tříd), to tě netrápí, resp. trápit nemusí.

Vadí ti tedy celková veikost po nahrání na server, těch cca 114MB po ozbalení stženého zipu? Vždyť přeci můžeš nauploadovat jen ty části, které potřebuješ.
92MB má složka ttfonts. Odstraň z ní všechny fonty vyjma toho, který potřebuješ a rázem jsi na 22MB celé knihovny.
Nepotřebuješ QR kódy? Odstraň složku qrcode, který má 7,5MB. 15MB na hostingu pak už nevadí, ne? Pokud ano, můžeš redukovat ještě dále.


Jen doplním, že mPDF je vcelku dobrá knihovna, používá se poměrně dost a osobně s ní jsem také spokojen. Neměnil bych, určitě ne jen kvůli datové velikosti, která se dá snadno redukovat, viz výše.
Hando
Profil
Tomášeek:
Jen doplním, že mPDF je vcelku dobrá knihovna, používá se poměrně dost a osobně s ní jsem také spokojen. Neměnil bych, určitě ne jen kvůli datové velikosti, která se dá snadno redukovat, viz výše.

Přesně tak, jak píše Tomášeek. Osobně používám verzi 5.7.(a nějaká další čísílka :D ) a těch 25 MB po rozbalení mi teda moc rozhodně nepřipadá, vzhledem k tomu, co vše to umí. Stáhneš přes composer a nestaráš se dál...
Navíc verzi 6.1 mají ke stažení očesanou od fontů a příkladů, po extrakci cca 14 MB - to už se opravdu nevyplatí řešit, navíc je kolem té knihovny celkem slušná komunita a je šance, že nebudeš muset na vše přijít sám. :D
RastyAmateur
Profil
Děkuji za rady. Tato možnost mě také napadla, ale moc se mi do ní nechtělo, protože když bych náhodou chtěl pozměnit šablonu, kterou chci převést do PDF, tak bych pak pravděpodobně musel dohledávat smazané soubory a dodatečně je tam nahrávat (nebo se pletu?)
Tomášeek
Profil *
RastyAmateur:
Ne, na šablonu (tedy to HTML, které se "převádí" do PDF) nemají tyto soubory vliv. Dohledávat bys je musel v momentě, kdybys potřeboval některou z funkčností, kterou jsi odstranil, třeba QR kódy (pak by ale bylo snažší stáhnout celou verzi z webu a použít asi tu než někde něco hledat a douploadovávat).
RastyAmateur
Profil
Tomášeek:
Tím bych si nebyl tak jistý. Udělal jsem si pokusný projekt, kde bylo pouze Hello world! jako nadpis, odstranil všechny nepotřebné soubory a pak oříznutou knihovnu použil na předpřipravenou šablonu. Bohužel, začalo to vyhazovat chyby o neexistenci vkládaných souborů.

To už jsou jen detaily. Nejprve musím počkat, až mi bude dodána finální šablona a pak to prostě oříznu přímo pro ni. Ona se stejně v průběhu času moc měnit nebude. Snížení velikosti knihovny tím docílím, to je to hlavní :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0