Autor Zpráva
tomas2245
Profil
Zdravím,

potrebujem kód ktorý by robil nasledovné:

1. vyplním inputy s tovarom, tie sa zapíšu do tabuľky v DB a v tej tabuľke "zákazníci" by boli stĺpce: Meno, Tovar 1, Tovar 2, Celková cena

2. potom mám ďalšiu tabuľku s názvom Cenník kde sú stĺpce s cenami: cena za kus, cena nad 100 kusov, cena nad 500 kusov, cena nad 1 000 kusov.

3. a vlastne ten kód by rozoznal či objednané kusy sú väčšie alebo menšie ako < 100, 500,... a následne zapísal do tabuľky zákazníci stĺpec: Celková cena už výslednú cenu..

stačí mi aspoň nejaký ten základ napísať nech sa viem od toho odraziť.. budem veľmi vďačný za každú pomoc.. už sa s tým trápim veľmi dlho..

ten postup som len tak premyslel, že by to tak mohlo fungovať,.. no nie som si úplne istý ak má niekto lepšie riešenie budem len rád.. :)

Vopred ďakujem :)
pcmanik
Profil
tomas2245:
Tak si ten kód zadaj do sekcie Práce a zákazky nikdo ti ho zadarmo nebude robiť.
Hando
Profil
Ahoj.

tomas2245:
1. vyplním inputy s tovarom, tie sa zapíšu do tabuľky v DB a v tej tabuľke "zákazníci" by boli stĺpce: Meno, Tovar 1, Tovar 2, Celková cena
Tohle je obecně špatný postup návrhu databáze. Jakmile máš někde potřebu přidávat sloupce se stejným jménem a číslovat je, je lepší se zamyslet nad strukturou.

už sa s tým trápim veľmi dlho..
Tak ukaž, co už máš a spíš ti někdo poradí, než když napíšeš, že potřebuješ kód. :)

ten postup som len tak premyslel, že by to tak mohlo fungovať,.. no nie som si úplne istý ak má niekto lepšie riešenie budem len rád.. :)
Ale zatím zřejmě nefunguje...
Já bych to řešil jinak - tedy hádám, že se snažíš vytvořit nějaký e-shop, objednávkový list nebo tak něco:

1.) tabulka produktů - sloupce:
id, název, popis (atd.), cena, cena_do_100, cena_do_500 (atd.)
- ty slevy by se daly řešit taky více způsoby - pokud je u všech produktů stejná % sleva v závislosti na intervalu, ve kterém se množství nachází, asi bych to řešil malou tabulkou se sloupečky (počet; sleva) a tahal data z toho. Pokud ne, tak by bylo vhodné specifikovat produkt, množství, slevu...
Ale takhle je to nejjednodušší - ovšem může nastat problém, když se to bude měnit...

2. tabulku zákazníků - sloupce - jednodušší návrh:
prostě údaje o zákazníkovi - návrh se bude lišit, pokud zákazník bude mít možnost mít nějaký účet a měnit si údaje (neměl bys ho nechat přepsat akutální údaje, pokud k nim máš vztaženou třeba fakturu).

3. tabulka objednávek:
id, zákazník_id, výsledná cena (když budeš chtít někomu nastavit úplně individuální nabídku), stav, datum splatnost atd.

4. tabulka objednávka_produkty
id, objednávka_id, produkt_id, počet

Když tvoříš objednávku, tak si ji uložíš rozpracovanou, podíváš se do db, kolik čeho je a podle toho vypočítáš cenu, upravíš stav, nastavíš data splatností atd.

Tohle je jen takový extrémně hrubý nástřel. Není to sranda a musí se ošetřit a vyzkoušet dost věcí. Stojí za úvahu, jestli nesáhnout po hotovém řešení, protože vymýšlet vlastní e-shop bez zkušeností nejde. A jestli jsi to někomu slíbil dodat, tak hodně štěstí. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0