Autor Zpráva
mistig
Profil
Zdravím,

obracím se na Vás s jednou blbostí. Mám CRUD systém (objednávky) a řekl jsem si, že si trochu zjednoduším odesílání emailů a to tím že jen nebudu muset pokaždé otrocký psát, dohledávat k tomu číslo objednávky, psát pokaždé odkaz pro sledování zásilky od České Pošty atd. Nyní stačí kliknout na tlačítko u určité objednávky a najede to co je na obrázku, předvyplní se mi tam údaje z DB jako email, číslo objednávky, podací číslo atd. Tohle bych pak vzal a poslal na email. Ale chtěl jsem mít to podací číslo ve formě odkazu, třeba www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RR566123000CZ (podací číslo jsem si vymyslel) jenže textarea tagy ignoruje, což je normální protože to tak být má. Nabízí se možnost místo <textarea> použít <div>, kde vše funguje, ale ztratím tím možnost něco v textu změnit, doplnit, připsat atd.

Takže na jedné straně mám buď editovatelné <textarea> s nefunkčním odkazem nebo funkční <div> s nemožností editovat.

Otázka: Šlo by mít obojí? Jak?


Díky za odpověď!
Chamurappi
Profil
Reaguji na mistiga:
Proč je důležité mít odkaz rozkliknutelný ve formuláři, do kterého ten mail píšeš? Přijde mi naprosto vedlejší, jak vypadá a funguje editor té zprávy, důležité by mělo být, co přijde uživatelům, ne? To nijak nesouvisí s tím, do jakého elementu bude zpráva napsaná (jestli do <textarea> nebo do <div>u s atributem contenteditable, kolem kterého bys musel mít nějaký JS editor), na server ti tak jako tak přijde obyčejný text – a o tom, jestli ho někdo zpracuje jako HTML (a co všechno dovolí), přeci nerozhoduje způsob editace, ale způsob zobrazení.

Posíláš maily v HTML formátu?
• Pokud ano a formulář vyplňuje důvěryhodná osoba, tak buď můžeš dovolit jí používat HTML značky tím, že menšítka při posílání nepřevedeš na entity, nebo můžeš do zpracování zprávy před odesláním přidat nějakou náhradu s regulárním výrazem, která řetězec vypadající jako URL sama nahradí za skutečný odkaz.
• Pokud ne, tak s tím nic nenaděláš. Většina mailových klientů nahrazuje textové adresy za prokliknutelné odkazy sama.
mistig
Profil
Chamurappi:
Díky za komplexní odpověď. Důvod proč jsem to chtěl mít rozkliknutelné ve formuláři byl pouze jeden a to kontrolní. Bych si to rozkliknul a tím si případně ověřil, že jsem to podací číslo z pošty opsal dobře. Jiný důvod to nemá. Ano, důležité je to co přijde uživatelům. Na tom co vidím já až tam moc nezáleží.

Neposílám maily v HTML formátu, jen holý text. Pokud si mailový klient sám dokáže udělat z textové adresy rozkliknutélný odkaz, tak je to paráda a tak mi to stačí. Jdu to schválně vyzkoušet jak to přijde na email. :)
Keeehi
Profil
mistig:
Neposílám maily v HTML formátu, jen holý text
Pak žádným způsobem nemůžeš ovlivnit klikatelnost odkazu v emailu. Musíš se spolehnout jen na klienty příjemce.

Nejjednodušší řešení vidím takto: Budeš mít textarea s předgenerovaným textem. No a na tu stránku, naprosto nezávisle na tom formuláři si i vygeneruješ i odkaz pro sledování v klikatelné podobě.
mistig
Profil
Keeehi:
Zkoušel jsem to posílat na různé emailové klienty, abych to otestoval a vždy se klikatelný odkaz vytvořil. Klikatelný odkaz pro sebe na kontrolu jsem si udělal mimo oblast <teaxtarea>. Jsem spokojen. Díky za pomoc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0