Autor Zpráva
lokix
Profil
Zdravím všechny na fóru,

měl bych pro někoho asi jednoduchý dotaz, ale potřebuji kvůli importu do Pohody (účetnictví) importovat nové produkty. Bohužel Pohoda má vlastní xml šablonu a zdroj - xml od výrobce je pevně / jinak daný. str_replace a podobné není řešení. Četl jsem něco o XSL Transformation což vypadalo jako možné řešení jen bych to případně potřeboval dovysvětlit či poradit rychlé / vhodné řešení. Jde mi primárně o to ze zdrojového xml vytáhnout pouze některé věci a transformací vytvořit nové xml s již novou struktůrou a vybranými daty.

Za jakýkoliv podnět či reakci děkuju a přeju hezký zbytek dne.
mckay
Profil
lokix:
Nemusí-li to být napsané v PHP (předpokládám, že jde o případ, kdy účel světí prostředky), osobně bych zvolil cestu pythonu a xml.etree.ElementTree. Kdysi jsem v tom dělal projekt do školy, který převáděl xml do DDL/DML skriptu, přičemž sám s pythonem nemám v podstatě žádné zkušenosti a byl jsem za pár hodin hotový, což bych přisuzoval tomu, jak snadno se v pythonu tyhle úkoly založené na přeformátování dat, atp. dělají. S XSL Transformací nemám dostatečné zkušenosti, abych mohl radit, snad se najde někdo, kdo má.
nightfish
Profil
U takto obecně zadaného problémů těžko poradit konkrétně. Napadají mě dvě možnosti řešení:
1) napsat to v PHP - např. s využitím SimpleXML
2) pokud je ta transformace mezi formáty triviální a nepotřebuji k ní načítat data odjinud (např. z databáze), tak bych si prostudoval XSLT

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0