Autor Zpráva
Roland Němec
Profil
Zdravím,
když mám vytvořenou registraci a login vázanou na databázi v phpmyadmin, tak tu databázi musím nahrát i do FTP klienta, nebo jak to s tím vlastně je? :DD
nodo
Profil
Databázove úložisko je asi súčastou tvojho hostingu, tam treba vytvoriť tabulku podla potrieb.
Pavel Krátký
Profil
Roland Němec: „databázi musím nahrát i do FTP klienta

Ne. Ujasni si, co je co. FTP klient je program pro přenos souborů, phpMyAdmin zase pro správu databází. Co přesně potřebuješ udělat?
mckay
Profil
Roland Němec:
nebo jak to s tím vlastně je? :DD
Pravděpodobně máte zařízený hosting u nějaké společnosti. K tomuto hostingu se připojujete pomocí programu jako Filezilla nebo Total Commander, který nazýváme FTP Klient. Skrze FTP klienta uskutečňujete přenos souborů, ve kterých máte kód pro svou registraci.

Předpokládám, že Váš kód pracuje s databází, kterou u sebe v počítači spravujete skrze phpMyAdmin. Z toho usuzuji, že máte pravděpodobně MySQL databázi. Pokud chcete, aby Vaše aplikace fungovala i na serveru, kam jste skrze FTP klienta nahrál své soubory, je třeba aby Váš poskytovatel hostingu poskytoval i MySQL službu k hostingu. Pokud poskytovatel hostingu poskytuje i MySQL, budete mít někde v administraci odkaz na správu databáze. Odkaz povede na nástroj podobný phpMyAdminu, možná i přímo phpMyAdmin.

Databáze jako taková, se kterou pracujete, a ve které máte tabulky, které Vaše registrační a logon aplikace využívají je přítomna na Vašem počítači a vy potřebujete její obsah přemístit (nebo spíše zkopírovat) i do databáze Vašeho poskytovatele hostingu. V phpMyAdmin to můžete udělat pomocí záložky Export, kde si zvolíte co chcete vyexportovat a jak to chcete vyexportovat (nejspíš tedy do *.sql souboru budete exportovat). V administraci databáze Vašeho hostingu zase skrze záložku Import provedete import vyexportovaného *.sql souboru.

Pak samozřejmě ve Vašem kódu v místě (místech), kde jste se připojoval k lokální databázi, změníte informace tak, abyste se přihlašoval k hostingové databázi a používal její tabulky.
Roland Němec
Profil
Díky moc za rady :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0