Autor Zpráva
Legopanacek
Profil
Ahoj všichni. Právě dělám jeden web pro jedno květinářství a potřebuji, aby pokaždé když si člověk objedná jednu kytici (majitel obchodu to tak chce) tak se odeslal mail majiteli. Používám tedy funkci mail(). Zde je můj zdroják:
<?php
$email = "email@example.cz";
$from_email = $_POST['email'];
$obsah = $_POST['obsah'];
 
$headers = 'MIME-Version: 1.0' . PHP_EOL;
$headers .= 'X-Mailer: PHP/' . phpversion() . PHP_EOL;
$headers .= 'Content-Type: text/plain; charset=utf-8' . PHP_EOL;
$headers .= "Reply-To: $from_name <$from_email>" . PHP_EOL;
$headers .= "From: $from_name <$from_email>" . PHP_EOL;
 
if (mail($email, $obsah, $headers, "-f $from_email")){
    echo('Yes');
} else {
    echo('Nope');
}
?>
Program odvětí Yes, ale mail mi nepřijde (email@example.cz jsem měl zaměněný za svůj) i když jsou všechna pole vyplněná.
Děkuji za pomoc.
Hando
Profil
Ahoj.
bool mail ( string $to , string $subject , string $message [, string $additional_headers [, string $additional_parameters ]] )

Co zkusit funkci uvést do tohoto tvaru? Nevidím tam předmět...
Legopanacek
Profil
dobrá tedy, vše je teď nastaveno podle php.net manuálu a já se chci zeptat, jestli potřebuji nastavit něco na svém hostingu? (pořád nefunguje)
pcmanik
Profil
Legopanacek:
Vypisuje to nejakú chybovú hlášku? Nedostávaš email do spamu?

Skúšal si poslať úplne primitívny email - mail('tvoj@mail.com', 'Predmet', 'Sprava'); ?
Ak ani to nefunguje, tak je pravdepodobne zablokovaná funkcia mail na tvojom hostingu. Emaily budeš musieť odosielať cez SMTP.
Legopanacek
Profil
žádná chybová hláška...
jednoduchou zprávu jsem zkusil, nefunguje.
přes SMTP?
TomášK
Profil
Nenastavuj hlavičku 'From:' na e-mail, který ti někdo zadá ve formuláři, jinak ten e-mail často skončí ve spamu. Nemůžeš jen tak odeslat e-mail a tvářit se, že odešel z cizí adresy. Ale pokud neprojde onen příklad uvedený výš, je problém ještě i jinde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0