Autor Zpráva
seky728
Profil
Ahojte,
Potřeboval bych moct, řekněme, že mám formulář na jakýsi článek (název, popis a 3 obrázky), poté jednu tabulku v databázi jménem: prispevky (id, nazev, popis, id_uzivatele) a druhou tabulku s nazvem obrazky: (id, adresa_obrazku, id_prispevku), obrázky ukládám do složky (to teď neřeším). A problém je v tom, že potřebuji aby se při odeslání zapsalo správné id z 1. tabulky (příspěvky) do 2. tabulky (obrazky).

    
$dotaz="INSERT INTO prispevky(datum_pridani, nazev, popis, id_uzivatel) 
     VALUES (CURRENT_TIMESTAMP, '{$_POST["nazev"]}', '{$_POST["popis"]}', '{$_SESSION["id"]}')";
     
  if (mysqli_query($spojeni,$dotaz) 
         && imagejpeg($img,$adresa,85)
    && imagejpeg($img2,$adresa2,85) 
         && imagejpeg($img3,$adresa3,85))
         
          { echo "Příspěvek byl přidán";
            } else {echo"Příspěvek se nepovedlo přidat, zkus to prosím znovu.";}
       
   }  }

Pomocí tohoto zapíšu první dotaz a uložím obrázky do složky. Nemohl by jste mě někdo alespoň nasměrovat? Googlim už pár dní a nic.
Předem děkuji za odpověď.
Taps
Profil
Podivej se na funkci LAST_INSERT_ID
seky728
Profil
Taps:
bohužel mi to nefunguje příkaz mám takto:
INSERT INTO `sport_clanky` (`id`, `datum_pridani`, `nazev`, `popis`, `id_uzivatel`) VALUES (NULL, CURRENT_TIMESTAMP, 'fdsfa', 'afdsfdas', '1');


INSERT INTO `sport_clanky_obrazky` (`id`, `adresa`, `id_sport_clanky`) VALUES (NULL, 'afdfds', 'select LAST_INSERT_ID();');

ještě doplním:
Id mám jako autoincrement
pcmanik
Profil
seky728:
Nie do SQL, ale funkciu v PHP.
seky728
Profil
pcmanik:
Aha.. dobře, v průběhu týdne se na tu funkci kouknu pořádně, každopádně moc děkuji za nasměrování.
seky728
Profil
Už to funguje... moc děkuji za pomoc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0