Autor Zpráva
Ondras51
Profil
Zdravím,
tvořím webové stránky a narazil jsem na jeden problém. Potřeboval bych 3 selecty (výběrové menu) a jedno tlačítko. Ze všech selectů by se vybrala určitá hodnota a pomocí tlačítka by se odeslala na jinou stránku a tam zůstala na trvalo. Hodnoty do selectu načítám pomocí databáze. Zkoušel jsem mothodu POST, ale bohužel mi tlačítko reagovalo jen na jeden select. Metoda GET mi pouze na čas uloží hodnoty, ale po refreshi stránky zmizí. Nemáte někdo nějaký nápad či radu, jak toho docílit?,

<form action='vysledky.php' method='GET'>
    <select name='name'>
    
     <?php   
      include "config.php";
            $spojeni_lan = @mysql_connect($mysql_ip,$mysql_user,$mysql_pass);
            mysql_select_db($mysql_name);
            $vysledek_lan = mysql_query( "SELECT Tym FROM lan_party ORDER BY id", $spojeni_lan);
        $i = 0;
        while ($zaznam_lan = mysql_fetch_array($vysledek_lan)):

            if ($i + 1) {
                echo "<div id='text_uprostred'>";     //zachovat!!!
              echo "<option value'name'>".$zaznam_lan['Tym']." <br>";   
              echo "</div>";
                        }
            $i++;
           
        endwhile;                                                                                       
        echo "</option>";
        echo "</select";
        
        if (!isset($_GET['name'])){$_GET['name']='';}
         $a = $_GET['name'];
         echo $a;
       
Ondras51
Profil
Problém vyřešen. Metoda post nebo get "nedokáže" to, co jsem po ní chtěl.
pcmanik
Profil
Ondras51:
A čo teda po tých metódach chceš? Určite sa to dá nejak zmysluplne spraviť.

A je dobrým zvykom uviesť aj riešenie problému, niekomu to môže pomôcť.

Mimochom rozšírenie mysql je od verzie PHP 5.5 zastaralé a vo verzii PHP 7 bolo už zmazané.
Ondras51
Profil
pcmanik:
Chtěl jsem, aby mi získaly a uchovaly hodnoty,které by předali xx.php stránce na trvalo. Poté se smazaly, dostaly jiné hodnoty a opět je uložily na stránce xx.php.
Řešení problému je: Zkusit jiný způsob, který bude každému vyhovovat jinak.
Keeehi
Profil
Ondras51:
Pokud se mají uchovávat, je logické je uložit. Podle složitosti může pak být vhodné pro uložení použít soubor nebo databázi.
Ondras51
Profil
Keeehi:
Chci to mít pod jedním tlačítkem, ukládám to již do databáze, ale uloží se mi pouze jedna hodnota ze 3. Na ty zbylé jsem ještě nepřišel, jak je uložit.
Ondras51
Profil
Ondras51:
Omlouvám se, měl jsem tam stupidní chybu. Chybělo mi podtržítko u GET!. Původní "problém" jsem vyřešil tak, že hodnoty, které vybírám ze selectu, ukládám do GET a po stisknutí tlačítka, uložím opět do databáze. Z databáze si poté tahám potřebné hodnoty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0