Autor Zpráva
Kleciss
Profil
Dobrý den, mám dotaz zda mi někdo neporadí s vypsáním informace podle data a času.
Rád bych si udělal program, který mi bude zobrazovat 4 jména, které si každý nový měsíc přidám do kódu podle data a času. Prostě že bych si předem napsal např. na každé datum jiné jméno např. 1.1. 2017 Jan Novák 2.2. 2016 Jan Mráček a že by mi to automaticky vypisovalo podle toho co bych zadal. Snad mne někdo chápe.

Děkuji za pomoc
Tomášeek
Profil
Kleciss:
Sice nevím, k čemu to bude dobré (pravý důvod znáš jen ty), ale budiž.

Datum je v PHP ve funkci date, vzhledem k tomu, že jména budeš mít uložená asi v databázi, bude tě zajímat SQL funkce NOW().

Ještě tě upozorním, že formát data, který jsi zde uvedl, je nejen nepraktický, ale víceméně špatný.
Kleciss
Profil
Jsem u dobrovolných hasičů a máme tam na každý den rozdělené služby (kdy a kdo musí vyjet). Máme to napsané složitě v tabulce na papíře, takže než to člověk vyhledá tak uběhne nějaký ten čas, o který můžeme dřív vyjet k události. Máme na stanici obrazovku s internetem, kde by se daní lidé co mají službu mohli zobrazovat takže by bylo jednoduše vidět kdo má službu a kdo musí k události vyjet. Takže se snažím napsat nějaký kód, který by mi vypsal čtyři jména na obrazovku. Vždy máme služby rozdělené měsíc předem takže bych ty lidi např. do databáze naházel a potom by si jen php nebo něco vytáhlo z té databáze kdo má v ten den službu.
Tomášeek
Profil
Kleciss:
A problém je tedy v té realizaci kde přesně?

Uložení do databáze - INSERT (ať už z formuláře, nebo přímým dotazem např. v PHPMyAdminu)
Čtení hodnot z databáze - SELECT s podmínkou na dnešní den nebo aktuální měsíc (ten je ohraničen 1. a posledním dnem)
Vypsání hodnot - cyklus (typicky while) a výpis jmen
Chro.
Profil
Asi nejjednodušší bude pro tvé účely a úroveň znalostí (nic osobního) si zapisovat služby do textového souboru sluzby.txt přesně v tomto formátu, každý den na nový řádek

31.12.2016,Jméno Přijmení,další,další,další

1.1.2017,Jméno Přijmení,další,další,další

2.1.2017,Jméno Přijmení,další,další,další

a vypisovat info pomocí PHP skriptu v HTML souboru (někde mezi tagy <body> a </body>), pojmenovaném např. sluzby.php

<h2>Dnes mají službu</h2>
<?php
date_default_timezone_set('Europe/Prague');
$akt_datum = date('j.n.Y');
if (file_exists('sluzby.txt'))
{
$radky = file('sluzby.txt', FILE_IGNORE_NEW_LINES | FILE_SKIP_EMPTY_LINES);
$info = 'Údaje pro dnešní den nenalezeny.';
foreach ($radky as $radek)
{
$polozky = explode(',', $radek);
if ($akt_datum === trim($polozky[0]))
{
unset($polozky[0]);
$info = implode('<br>', $polozky);
break;
}
}
}
else
{
$info = 'Soubor sluzby.txt nenalezen.';
}
echo '<b>'.$akt_datum.'</b><br>'.$info;
?>
Soubory sluzby.php a sluzby.txt musí být ve stejném adresáři.
Kleciss
Profil
Děkuji moc! Ze souboru sluzby.txt asi nemohu udělat sluzby.html abych mohl upravit písmo atd že?


Nebo alespoň do scriptu zadat ještě krom řádků sloupce.
Keeehi
Profil
Kleciss:
Je úplně jedno, jak se ten soubor jmenuje. Může se klidně jmenovat sluzby.bflmpsvz. Html tagy do něj klidně psát můžeš. I když mnohem lepší by bylo nechat ty tagy vypsat PHP a v tom souboru mít jen čistá data. Bude se to lépe editovat, než když k tomu budeš mít i html bordel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0