Autor Zpráva
TeIkQ
Profil
Zdravím, omlouvám se za nepřesný popis, ale nevěděl jsem jak to napsat.
Mám takový problém, mám tuto část kodu (určuje přestupný rok)
>
   //zjištění přestupnýho roku
   
     function rok($rok)
    {
       return (boolean) date("L", mktime(0,0,0,1,1,$rok));
    }
    

To mi vrátí bud false nebo true, ale chtěl bych do té funkce nějak vložit, že když výjde true, tak ať to třeba vypíše "true" a když false, tak a´t to vypíše "false", ale nevím jak mám na tu funkci odkázat, jakože

if (rok==0) // jak ukázat na tu funkci, na ten výsledek, co mi to vrátí ?
{
echo "FALSE";
}
else echo "TRUE";

<< Takhle asi ne :D, snad mě ale chápete ..

Díky za pomoc :)
Keeehi
Profil
Prostě a jednoduše tu funkci zavoláš.
if (rok(2017)) {
    echo "FALSE";
} else {
    echo "TRUE";
}
TeIkQ
Profil
to se vypíše "FALSE" zavolám li to na 2017, a na ostatní true, ale já to chci tak, aby to vypsalo false kdykoli funkce vrátí hodnotu FALSE (bo standartně se nezobrazuje), a naopak vrátí-li TRUE, tak aby to vypsalo TRUE
Keeehi
Profil
TeIkQ:
já to chci tak, aby to vypsalo false kdykoli funkce vrátí hodnotu FALSE (bo standartně se nezobrazuje), a naopak vrátí-li TRUE, tak aby to vypsalo TRUE
To přesně ten kód dělá.
TeIkQ
Profil
Myslel jsem, že to děla toto "pokud je vstup funkce rok 2017, vypiš FALSE, jinak TRUE .. teď v tom mám ještě větší bordel :D :/

Jsem trošku natvrdlej, nemohl bys mi to nějak jednoduše vysvětlit ? :)
Keeehi
Profil
TeIkQ:
Prostě místo 2017 si tam dej jakej rok chceš (nebo klidně rok v proměnné) a ono ti to vypíše true nebo false podle toho, jaký rok tam zadáš.
TeIkQ
Profil
Ale to není to co jsem myslel ..
Jakmile do té funkce zadám třeba 2016, tak mi to napíše bud 1 (je přestupný) nebo nic (není), a chci aby to místo 1-čky napsalo TRUE když je přestupný, a FALSE když není.

Jestli toto chápu správně, tak platí, že když 2017 je true, tak to vypíše FALSE, v ostatních případech to vypíše TRUE.

Což nedělá to co jsem myslel, protože 2017 není přestupný, tak ta funkce rok vypíše 0, a tím pádem to není TRUE, a podmínka neplatí, a vypíše se else čili TRUE, ale jelikož to není přestupný, tak mi to mělo napsat FALSE.

Nevím jestli si rozumíme .., možná to chápu špatně, ale když zapnu ten kod tak jak je, tak mi to na 2017 vypíše TRUE, což by nemělo ..
Getty
Profil *
Tak to akorát prohoď, ne?
<?php

function rok($rok)
{
    return (boolean) date("L", mktime(0,0,0,1,1,$rok));
}

if (rok(2016)) {
    echo "TRUE";
} else {
    echo "FALSE";
}

Co je na tom tak těžkýho?
Keeehi
Profil
TeIkQ:
Včera jsem byl evidentně hodně unavený, když jsem si toho nevšiml. Jak píše Getty, omylem jsem prohodil výpis.
TeIkQ
Profil
:D, přehodit mě to napadlo, ale myslel jsem, že to stejně nepůjde tak jak bych chtěl, myslel jsem " že by to zas fungovalo jen pro ten určitej rok"když dá někdo 2016, dej true, jinak false" až teď jak jsem to vyzkoušel, tak mi došlo, že to v té podmínce vyhodí 1, tudíž "pokaždé jak funkce vyhodí 1 dej TRUE jinak FALSE"

Díky za objasnění, a rychlé reakce :)

Rád bych se ještě zeptal na jednu věc (Myslím, že je zbytečné základat nové téma)

define ("CENZUROVANO", "[ !!! Censored !!!]");   //definuje konstantu jmeno = "CENZUROVANO" hodnota="[ !!! Censored !!!]";

function cenzuruj($text) //funkce(cenzuruj);
{
$SpatnaSlova = Array("Windows", "Microsoft", "databáze"); // špatná slova, definuje pole s slovy,
$RozdelText = explode(" ", $text); //rozdělí text na základě mezery    //které se budou cenzurovat;
foreach ($RozdelText as $TestovaneSlovo) { // uloží do proměnné $TS hodnotu prvku
foreach ($SpatnaSlova as $SpatneSlovo) {
if ($TestovaneSlovo==$SpatneSlovo) $TestovaneSlovo=CENZUROVANO;
}
$PoCenzure=$PoCenzure." ".$TestovaneSlovo;   
}                                            
return $PoCenzure;                          
}

echo cenzuruj("Nejlepší softwarová firma na světě je Microsoft" );
echo cenzuruj(" Její operační systém Windows je ukázkou výkonu, stability a
bezpečnosti." );  

$PoCenzure=$PoCenzure." ".$TestovaneSlovo; << Co přesně dělá tento řádek ?
Keeehi
Profil
TeIkQ:
Co přesně dělá tento řádek ?
Tečkou se spojují řetězce. Do proměnné $PoCenzure se tedy přiřadí její vlastní obsah, následně se za to přilepí mezera a za to se přidá obsah z $TestovaneSlovo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0