Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Potřeboval bych editovat php soubor,kdyz použiji wordpad tak jsou tam same ctverecky.
Jakym free programem mohu tento soubor editovat? MamNVU
habendorf
Profil
Třeba PSPad.
arcadosi
Profil
notepad, Macromedia Dreamweaver
Anonymní
Profil *
arcadosi
Hmmm, Macromedia Dreamwawer není zrovna moc free - cca 18tis. stojí určitě
Kaifman
Profil
jEdit
Anonymní
Profil *
PSPad je stejne BEST
Wan-To
Profil *
Souhlasím s Kaifmanem - jEdit.
fimmos
Profil
Jedině Vim
tark
Profil
jEdit -> free
zend studio -> komercni
pspad -> nouzovka

zkus si vybrat, doporucuju zend..
AMD
Profil
fimmos
Ano, jenže tazalel má jistojistě Windows, proto tedy gVim.
koudi
Profil
tark:

pspad -> nouzovka
proč jako nouzovka? Já ho používám běžně sem spokojen.
Tomik
Profil
tark
Připojuji se k koudimu, proč nouzovka, je pravda, že je jEdit úžasně pluginovetelný (to je slovo :), ale většinu nástrojů, které jako pluginy nabízí nevyužiji, používám na to jiné, TC na FTP, na kalendář plugin do Thundebirdu atd. proto jediné co mi jEdit nabízel oproti PSPadu (pominu-li to, že je jEdit anglicky, PSPad česky, a IMHO není možné u jEditu používat českou kontrolu pravopisu - možná se mýlím nestudoval jsem to) dobrou podporu UTF-8 a jiných jazyků (PSPad mrvil ruštinu - azbuku), to se ale s novou betou 4.5 mění, talže si myslím, že PSPad je víc než rovný soupeřem pro jEdit a záleží na každém co si vybere.
Sám používám oba nástroje, častěji však PSPad, zvykl jsem si na něj. Výhoda jEditu byla i ta, že je npsaána v javě, takže ho šlo natáhnou tdo paměti a při vypínání znovu nemazat, spoštěl se pak daleko rychleji, to lze u PSPadu nyní také, lze jej minimalizovat do systraye a pak se velmi rychle spouští. A v paměti nezabíra ani 3MB.
Opravdu jedinou stávající výhodu jEditu vidím v tom, že je napsaný v javě a tudíž nezávislý na platformě, takže můžeš mít stejně nastavený editor pro linux i windows.

Jinak co se týče Zendu, s tím nemohu než souhlasit. Pokud člověk nutně nepotřebuje fre řešení, je Zend nejlepší. Ale ne každému musí vyhovavat.
WertriK
Profil *
PHPed
prvne jsem pouzivam poznamkovy blok, potom jsem presel k PHPedu 1.25 z 1999, jelikoz se php vyvíjí tak jsem nedavno presel na novejsi verzi PHPed 4 sam naistaluje phpka a v aplikaci je kouzelne tlacitko run, ktere mi tam celou dobu chybelo ....
llook
Profil
Nouzovka je Poznámkový blok. Pokud chceš něco, s čím se dá pracovat, tak třeba zmíněný PSPad, jEdit nebo Ultraedit. Pro začátek je úplně jedno který.

Gvim ocení jen ti, co ho znají (třeba já), ten zatím ne.
tark
Profil
tomik: já nevím, ale co jsem pspad zkoušel já, tak neměl pro mě důležitý funkce.. :-) třeba php5 parser.. ;-)
Tomik
Profil
tark
Njn, to je fakt, ten nemá, nevím čím to je, ale nějak jsem schopněj se bez parseru v editoru obejít. ;)
Neříkám, že jEdit je špatný, jen mi víc vyhovuje PSPad... :D
Pokud člověk má peníze a chce parser, tak jednoznačně Zend Studio a není co řešit... :)
tark
Profil
tomik: hodí se, když hledáš chybičku (typicky neuzavřená složitá závorka apod.)
halogan
Profil
tark: Na takovou chybicku snad staci i kvalitni zvyrazneni kodu, netreba parser, ale hodi se mi namapovane na dve klavesy (napr f4 a f5) php -l % a php %
tark
Profil
halogan: ale ano, jenomže když ti to podtrhne, tak se ti to fakt líp hledá.. :-)
Tomik
Profil
tark
Souhlas, ale jak napsal halogan dá žít i bez něho.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0