Autor Zpráva
Leo3
Profil
Vedel by niekto poradit ako nastavim aktivnu polozku v menu po nacitani stranky?
Ked nacitam stranky
xy.cz/index.php?pg= -> zvyrazni menu Domov, to je OK.
xy.cz/index.php?pg=spravy -> zvyrazni menu Spravy, to je OK.
xy.cz/index.php?pg=kontakt -> zvyrazni menu Kontakt, to je OK.
xy.cz/index.php?pg=h -> ked je za pg= nieco ine, tak v menu nezvyrazni nic. A chcel by som aby zvyraznilo Domov.
xy.cz/index.php -> takisto nezvyrazni ziadnu polozku v menu. A chcel by som aby zvyraznilo Domov.
xz.cz -> takisto nezvyrazni ziadnu polozku v menu. A chcel by som aby zvyraznilo Domov.

<div class="collapse navbar-collapse" id="bs-example-navbar-collapse-1">
  <ul class="nav navbar-nav">
    <li<?php if(isset($_GET["pg"]) && $_GET["pg"]==""):        ?> class="active"<?php endif; ?>><a href="?pg=">Domov</a></li>
    <li<?php if(isset($_GET["pg"]) && $_GET["pg"]=="spravy"):  ?> class="active"<?php endif; ?>><a href="?pg=spravy">Správy</a></li>
    <li<?php if(isset($_GET["pg"]) && $_GET["pg"]=="kontakt"): ?> class="active"<?php endif; ?>><a href="?pg=kontakt">Kontakt</a></li>
  </ul>
</div><!-- /.navbar-collapse -->
juriad_
Profil *
<?php

# napřed si z parametru $GET['pg'] zjistíme, o kterou stranku se jedná.
$pg = 'domov'; # výchozí stránka
$pages = ['domov', 'spravy', 'kontakt']; # seznam všech stránek
if (isset($_GET['pg']) && is_array($_GET['pg'], $pages)) { # pokud je parametr v seznamu stránek
  $pg = $_GET['pg']; # nastavíme stránku podle parametru
}

# následně se už rozhodujeme podle $pg
?>

<div class="collapse navbar-collapse" id="bs-example-navbar-collapse-1">
  <ul class="nav navbar-nav">
    <li<?php if ($pg == 'domov'): ?> class="active"<?php endif; ?>><a href="?pg=">Domov</a></li>
    <li<?php if ($pg == 'spravy'): ?> class="active"<?php endif; ?>><a href="?pg=spravy">Správy</a></li>
    <li<?php if ($pg == 'kontakt'): ?> class="active"<?php endif; ?>><a href="?pg=kontakt">Kontakt</a></li>
  </ul>
</div><!-- /.navbar-collapse -->
Leo3
Profil
No, teraz zakazdym je zvyraznena polozka Domov.
Ked nastavim vychodziu stranku napr. Kontakt, tak je zvyraznena len polozka menu Kontakt.
$pg = 'kontakt'; # výchozí stránka
TomášK
Profil
juriad_
V názvu funkce je překlep: s/is_array/in_array/
Leo3
Profil
Vdaka, uz to funguje ako ma :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0