Autor Zpráva
tomas2245
Profil
Zdravím začal som študovať veci okolo IMAP...pretože si chcem spraviť systém kde by mi chodili správy z gmail-u...
ale už na začiatku som narazil na problém a neviem prečo mi nefunguje imap_open...

kód vyzerá takto:

<?php

$hostname = '{imap.gmail.com:993/imap/ssl/novalidate-cert}INBOX';
$username = 'meno@gmail.com';
$password = 'heslo123';

$inbox = imap_open($hostname,$username,$password) or die('Nie je možné sa pripojiť: ' . imap_last_error());

CHYBOVÁ HLÁŠKA:

/*
Warning: imap_open(): Couldn't open stream {imap.gmail.com:993/imap/ssl}INBOX in www/administracia/mail/test.php on line 8
Nie je možné sa pripojiť: Can not authenticate to IMAP server: [ALERT] Please log in via your web browser: https://support.google.com/mail/acco
*/

vie niekto kde by mohla byť chyba? vypnutie ochrany na gmailu + zapnutie IMAP v gmaili...som spravil ako písali v návodoch...
ArdaGamesTV
Profil
Zkus phpmailer


github.com/PHPMailer/PHPMailer
tomas2245
Profil
to je iba pre posielanie mailov ci? mne ide o to, aby maily ktoré mi prídu na meno@gmail.com sa mi zobrali aj na mojej web stránke pomocou IMAP-u...
ArdaGamesTV
Profil
aha tak to sorry
tomas2245
Profil
ArdaGamesTV:
v pohode :) aj tak ďakujem za snahu mi pomôcť :)

vedel by niekto poradiť prečo mi to vypisuje tú chybu?
Davex
Profil
tomas2245:
Co vypíše?
print_r(imap_errors());
print_r(imap_alerts());

vypnutie ochrany na gmailu + zapnutie IMAP v gmaili...som spravil ako písali v návodoch...
Je možné, že jsou ty návody zastaralé. Zkus postup popsaný zde: Nedaří se mi přihlásit k e-mailovému účtu.
tomas2245
Profil
Davex:
už to funguje, skúsil som zmeniť heslo na mailovom účte a už sa podarilo prihlásiť, nevypisuje žiadnu chybu :-D i keď nechápem prečo tomu vadilo to staré...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0