Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Mám problém. Nainštaloval som si Apache, PHP 5.X, MySql na windows. Všetko funguje, okrem toho, že PHP nehlási chyby. Neviete mi niekto pomôcť? Dakujem.
FantomX1
Profil
skus na zaciaktu skript zapnut, teda napisat funkciu error_reporting("E_ALL"); a ak to nepojde tak to bude celkom iste aj v php.ini, otvor si v php.ini, mozno je v systemovom adresari, mozno v adresari php, ci servera, to je jedno, daj si to vyhladat, otvor si ho a daj v nom vyhladat error_reporting a tam nastav error_reporting=E_ALL;
xixli
Profil
FantomX1>
nedáva sa error_reporting("E_ALL"); ale error_reporting(E_ALL); - je to o dosť iné :-)
zatiaľ čo to prvé dá vlastne error_reporting(0) to druhé dá myslím error_reporting(2068)

Anonymní>
skús si v php.ini nájsť direktívu display_errors, a nastav ju na On
Meldo
Profil
modifikuj ale subor, ktorý je v windows adresáry. lebo ked zmeníš iba ten co je v php adresáry tak sa nic nezmení.
FantomX1
Profil
To meldo: No to zalezi myslim aj od toho, ze kde vsade ten subor ma, ak ho ma len v php adresari, tak ho bude potrebne modifikovat tam, ak ho ma ale aj v systemovom adresari, tak ten ma asi prednost.
Anonymní
Profil *
vyriešené.
v php.ini som zmenil
display_errors = Off
na
display_errors = On
Meldo
Profil
FantomX1

systemovy adresar ma urcite prednost. Lebo sa mi raz stalo ze som chcel nieco upravovat v php.ini a ani za nič som nevedel prist na to, preco to nejde. Potom som zistil ze som upravoval subor v php adresary a nie v systeme win.
Metju
Profil
Základ je mať jeden php.ini a vedieť kde ;)
krteczek
Profil
ve c:\windows\php.ini je třeba editovat položku
error_reporting  =  E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_STRICT

na
error_reporting  =  E_ALL

tím se ti budou vypisovat hlášky
krteczek
FantomX1
Profil
Ano, defaultne sa cesta k php.ini suborom vyhladava v systemovej premennej systemu Windows.
V premennej s nazvom PATH. A kedze premenna WINDIR je v tejto premennej PATH obsiahnuta, vyhladava sa to aj v systemovom adresari WINDOWSU, kedze premenna WINDIR obsahuje prave cestu k nemu. Takze to moze byt "WINNT" ci "WINDOWS" alebo cokolvek ineho co si clovek nastavi pri instalacii.

Ak chcete vidiet hodnoty premennych PATH a WINDIR zapnite si prikazovy riadok systemu DOS.
Start-spustit-command. A napiste
echo %PATH% 

odriadkujte a
echo %WINDIR% 

odriadkujte enterom.

php.ini subor sa vyhladava v tychto adresaroch:

1.Tam kde php bezi (modul, CGI ci CLI) takze ak mate apache server a spustate php pomocou modulu, tak v pracovnom adresari serveru Apache\bin\.
V pripade CGI a CLI sa hlada v adresari kde sa php.exe nachadza.

2.V cestach zapisanych v systemovej premennej PATH. Meni sa to v subore autoexec.bat a funguje len po restarte. Cesty sa oddeluju navzajom od seba bodkociarkou (ala strednikom).

Napriklad riadok zo suboru autoexec.bat:
SET PATH=%PATH%; C:\php

Tym ze tam priradime aj tu premennu %PATH% zarucime ze sa ostatne cesty v nej nevymazu, ale priradia k ceste C:\php,
teda tam mozme mat nieco ako C:\Windows; C:\Windows\System a tym priradenim tam dostaneme aj C:\php.

3.Cestu k php.ini suboru mozeme explicitne nastavit v subore httpd.conf v conf adresari serveru apache direktivou napr.:
PHPIniDir="C:/" 

v tomto pripade by sa subor php.ini musel nachadzat v C:\.
Pozor na to ze v konfiguracnom subore serveru apache sa musia vsetky cesty zapisovat v UNIXOVOM style takze nie spatnymi lomitkami, ale lomitkami tradicnymi /.

Inak by danu cestu nenaslo. Ja som to tiez tak nastavil, a potom som mal neuveritelne velke problemy najst chybu. V PHP my.ini subore sa cesty mozu pisat normalne ako vo Windowse.

4.V registry zazname
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PHP\IniFilePath


5.Ako enviromentalnu premennu PHPRC.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0