Autor Zpráva
serverteam.sk
Profil
Dobrý den, lze nějak jednoduše (muže být i pomocí starého mysql ) vypsat všechny řádky které splňují požadavek name odesílatele ?
Funguje to tak: v jedné tabulce mám všecny rezervace, které na webu existují. Po přihlášení si bude moct každý uživatel nechat vypsat všechny rezervace na jeho účtu.
To znamená že potřebuji všechny řádky tabulky projít kontrolou a vypsat ty které splňují podmínku name pod sebe podle této šablony. :
<tr>
                  <td>name</td>
                  <td>date</td>
                  <td>time</td>
                  <td>table</td>
                  <td>EDIT</td> // tento řádek bude obsahovat odkaz k editaci rezervace/objednávky
                </tr>
nodo
Profil
To keď si myslíš, že ak sa budeš pýtať duplicitne že ti pomože, tak si na omyle... Trebalo by sa posnažiť
serverteam.sk
Profil
Nakonec jsem dal dohromady něco takového
$spojeni = mysql_connect("mysql.hostinger.cz", "u321383551_zkpas", "webzkpasstat"); // pripojeni k databazi
mysql_select_db("u321383551_zkpas", $spojeni); // vyber databaze
 
$dotaz = mysql_query("SELECT * FROM  `order` ") or print("Došlo k chybě v dotazu: ".$q."<br>".mysql_error());; // sql dotaz na pozadovanou tabulku / sloupce
 
echo "<table>"; // zacatek tabulky
while($vysledek = mysql_fetch_assoc($dotaz)) { // vytahnuti dat do pole
  echo "<tr><td>".$vysledek["date"]."</td><td>".$vysledek["date"]."</td><td>".$vysledek["name"]."</td></tr>"; // vypis tabulky radku a dat z databaze pomoci pole
}

žádek 13 je v tomto kódu řádek 7
Kajman
Profil
Vypište si chybu dotazu
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » Jak si vypsat chybu
možná bude problémem připojení k db nebo chybějící uvozovky kolem klíčového slova použitého jako jméno tabulky.

SELECT * FROM `order`
serverteam.sk
Profil
připsal jsem tam rádek ny výpis chymy z mysql a mám toto:
Došlo k chybě v dotazu:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'order' at line 1
Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/u321383551/public_html/test/logout.php on line 8


kód v #3 bude vždy aktualizovaný podle toho jak kód aktuálně vypadá
Kajman
Profil
Proč jste tam nedal ty zpětné uvozovky z rady [#4]?
serverteam.sk
Profil
a jen tak pro efekt :D jak přidám filtraci podle sloupce owner na $login_session ?
+ pokud možno seřadit podle sloupce date od nejnovějšího ?


Nakonec mám tento kód který funguje :
 $spojeni = mysql_connect("mysql.hostinger.cz", "u321383551_zkpas", "webzkpasstat"); // pripojeni k databazi
mysql_select_db("u321383551_zkpas", $spojeni); // vyber databaze
 
$dotaz = mysql_query("SELECT * FROM  `order` ") ; // sql dotaz na pozadovanou tabulku / sloupce
 
while($vysledek = mysql_fetch_assoc($dotaz)) { // vytahnuti dat do pole
  echo "<tr><td>".$vysledek["date"]."</td><td>".$vysledek["date"]."</td><td>".$vysledek["name"]."</td></tr>"; // vypis tabulky radku a dat z databaze pomoci pole
}
poradí mi někdo(či dokonce přepíše) jak tento kód upravit aby využíval mysqli ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0