Autor Zpráva
jan_nov
Ahoj.
Potřebuji poradit jak "skrýt" url. Jde mi jen o efekt, absolutně chápu, že originální url bude vždy zjistitelná.
Soubory budou v AWS S3 a já potřebuji, aby když zadám url soubory.mojeurl.cz/slozka1/slozka2/obrazek.jpg nebo soubory.mojeurl.cz/file.html nebo soubory.mojeurl.cz/zip.zip, tak se script přes api podívá na S3 a soubor zobrazí nebo stáhne (dle typu souboru) a pokud soubor neexistuje, tak to vrátí 404.
Propojení API s S3 už mám, ale nemohu přijít na to, jak se vypořádat se skrytím url a zpracováním požadavku v patřičném scriptu.
ArdaGamesTV
Upřímně netuším co je to S3 ale řešil bych to přes .htacces.
M02
Profil *
Přesměruj všechny požadavky pomocí mod_rewrite na jeden PHP skript. Ten pak může klienta přesměrovat na správnou adresu z S3 úložiště.

Překlad adres by se ale spíš měl obejít bez dotazů do S3 API – smyslem S3 je rychlost, dotazem do API celý proces zpomalíš. Klidně o několik řádů.
TomášK
ArdaGamesTV
Když nerozumíš dotazu, neodpovídej. Lepší žádná rada než špatná.

jan_nov
To, co zkoušíš, sice bude fungovat, ale ne moc dobře. Kvůli pěkným URL chceš tahat všechno přes svůj server, to se nevyplatí. Zbytečně zatěžuješ server, bude to pomalejší než tahat napřímo, S3 asi bude lépe škálovat a tak. Lepší řešení je nasměrovat svojí doménu na S3, viz docs.aws.amazon.com/AmazonS3/latest/dev/website-hosting-custom-domain-walkthrough.html.
jan_nov
M02:
Tam je problém stím, že mě to přesměruje.

TomášK:
Jen pro ujištění zda to chápu dobře.
Díky tomu bude má soubory.mojeurl.cz mít "hosting" na s3. Tzn data se budou tahat z s3 a, ale url bude soubory.mojeurl.cz/......?
Pokud ano, tak to nezní špatně a díky za nápad. Neznal jsem to. Ted ještě musím zjistit, kolik $ to bude stát navíc.
M02
Profil *
Píšeš, že ti nevadí, když původní URL bude zjistitelná, v tom případě by přesměrování nemělo vadit.

Přenášet data přes vlastní server nedává žádný smysl, pak nezbývá vůbec žádný důvod pro použití S3 – kromě dobrovolného vyhazování peněz z okna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: