Autor Zpráva
skrofa
Profil
Prosím poraďte. Na lokálním webu mi stránky fungovaly, ale když jsem je nahrál na Endoru, vyhodilo to error 500. Zjistil jsem, že problém bude asi v PDO ovladači. Když z kódu odstraním připojení k databázi Db::connect("localhost", "uzivatel", "heslo", "databaze");, tak error zmizí. Přitom na jiných stránkách na endoře mám zastaralý ovladač mysql a vše funguje.
Je problém pouze v tom připojení k databázi, nebo ho mám hledat jinde?
Děkuji
M02
Profil *
Problém hledej v chybovém logu (nebo výpisu chyb) PHP.
skrofa
Profil
M02:
To je ono? Failed to load resource: the server responded with a status of 500 (Internal Server Error)
víc jsem nenašel
Keeehi
Profil
skrofa:
Ne to ani ne. Záleží na nastavení, ale evidentně v tom tvém, když PHP způsobí chybu, tak se nic nezobrazí a server odešle defaultní 500. Zkus na začátek PHP scriptu dát
error_reporting(E_ALL);
ini_set('display_errors', 1);

Nebo do .htaccess
php_flag display_errors on

Snad tím donutíš PHP vypsat tu chybu.
skrofa
Profil
Keeehi:
Ani s jedním řešením se mi nepodařilo žádnou chybu vypsat, pořád pouze error 500.

Je možné, že error způsobují špatné údaje v Db::connect("localhost", "uzivatel", "heslo", "databaze");?
Nevím ale kde by byla chyba. Místo localhost jsem zkoušel i "sql.endora.cz:3306"
M02
Profil *
skrofa:
Je možné, že error způsobují špatné údaje
Je to možné. Nebo cokoliv jiného. Nemáme věšteckou kouli – bez chybové hlášky ti není pomoci.
Tomášeek
Profil
skrofa:
Je možné, že error způsobují špatné údaje v Db::connect("localhost", "uzivatel", "heslo", "databaze");?
Neptej se, jestli je chyba na konkrétním řádku nebo není. Podežrelý řádek zkus zakomentovat a uvidíš. Pokud chyba zmizí, je přesně tam. Pokud nezmizí, je jinde (a možná i tady).
skrofa
Profil
Tomášeek:
Už jsem psal, že když ten řádek odstraním, tak chyba zmizí. Ale chyba nemusí být přímo v tomto řádku, ale i někde ve třídě Db.php

M02:
Jak mám chybovou hlášku zobrazit? keeehiho řešení mi nefungovalo.
M02
Profil *
Podívej se do nápovědy svého hostingu — určitě nebudeš první, kdo chce vypsat chyby PHP.
Keeehi
Profil
Podle toho, co jsem našel na fóru endory, tak by na to mělo být tlačítko v administraci. S tím, že změna se může projevit až za šest hodin.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0