Autor Zpráva
kchrz
Profil
Ahoj,
potřeboval bych prosím maličko poradit.
Před pár lety jsem si napsal skript, nyní po updatu na php 7 pochopitelně přestal fungovat. Většinu jsem opravil, ale nejsem schopen nahdarit PDO za MySQL_db_query.
Nejsem schopen se strefit do validního zápisu.
Poradil by mi někdo prosím:
mysqli_Connect($dbServer,$dbUser,$dbPass,$dbDatabase) or die("Není možné připojit databázový server.");
$result = mysql_db_query($dbDatabase,"SELECT * FROM $materialy_data WHERE property = 'Obor' ORDER BY date_from DESC limit 10");
  while( $row = mysql_fetch_array($result)){ $kod = $row["uploadid"];   {výpis dat ....}
Díky moc
Tomášeek
Profil
kchrz:
Většinu jsem opravil, ale nejsem schopen nahdarit PDO za MySQL_db_query
Myslíš, že si pleteš pojmy a dojmy, neb mysql_db_query fakt použít nechceš - www.php.net/function.mysql_db_query
kchrz
Profil
Ano, tuto funkci již použít nechci. To má pravdu.

Prostě potřebuju ten druhej a třetí řádek, jenž pod php 4 fungoval napsat nějak jinak, aby fungoval pod php 7. A nevím jak. proto se ptám zde.
Díky
Joker
Profil
kchrz:
A v čem je problém s tím nahrazením?

mysql_db_query, jestli to správně chápu, je to samé jako sekvence mysql_select_db() + mysql_query().

U PDO se buď připojíte už k té databázi rovnou v konstruktoru, nebo nejdřív uděláte SQL příkaz USE $dbDatabase. A pak už normálně ten SQL příkaz.
T-fon
Profil
Pokud máš problém s PDO, použij mysqli_query a mysqli_fetch_array.
kchrz
Profil
Mno, je to trapné, ale s PDO mám problém, že ho neumím požít.
Prostě jsem to psal před lety a nyní po updatu php to přestalo fungovat, jen to potřebuju rychle opravit a doučím se potom :)

Nicméně změnil jsem dle vašich rad a nesype mi to bohužel žádná data:

$result = mysqli_query($dbDatabase,"SELECT * FROM $materialy_data WHERE property = 'Obor' ORDER BY date_from DESC limit 10");
  while( $row = mysqli_fetch_array($result)){ $kod = $row["uploadid"];  {echo $kod;}}
Davex
Profil
Připojení k databází vrátí objekt, který musí být uložen do proměnné $dbDatabase, aby se dal použít v dalších funkcích.

A mimochodem, to co používáš je MySQLi a není to PDO.
kchrz
Profil
Je mi to blbý, ale stále se mi to nedaří. Navíc mne bombardují mejly, kdy mi poběží web. Mentálně jsem zamrznul na php 4 a než se vstřebám změny na php 7, musím mít web funkční.
Mohl by mi prosím někdo zápis, jenž pod php 4 fungoval, opravit tak, aby pod php 7 běžel. Předem moc děkuju.

Takhle to běželo pod php 4 v pohodě:
mysql_Connect($dbServer,$dbUser,$dbPass) or die("Není možné připojit databázový server.");
mysql_select_db($dbDatabase) or Die("Není mmožné spojení s databází $dbDatabase");

$result = mysql_db_query($dbDatabase,"SELECT * FROM $materialy_data WHERE property = 'Obor' ORDER BY date_from DESC limit 10");
while( $row = mysql_fetch_array($result)){ $kod = $row5["uploadid"];   { echo $kod}

Oprava na toto nefunguje:
mysqli_Connect($dbServer,$dbUser,$dbPass,$dbDatabase) or die("Není možné připojit databázový server.");

$result = mysqli_query($dbDatabase,"SELECT * FROM $materialy_data WHERE property = 'Obor' ORDER BY date_from DESC limit 10");
while( $row = mysqli_fetch_array($result)){ $kod = $row["uploadid"];  {echo $kod;}}

Předem dík
Davex
Profil
$db = mysqli_connect($dbServer,$dbUser,$dbPass,$dbDatabase) or die("Není možné připojit databázový server.");
 
$result = mysqli_query($db,"SELECT * FROM $materialy_data WHERE property = 'Obor' ORDER BY date_from DESC limit 10");
kchrz
Profil
Moc všem děkuji, konečně to funguje. Paráda.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0