Autor Zpráva
johnyrocknroll
Profil *
Zdravím, hosting přechází z PHP 5.3 na PHP 5.6. V souvislosti s tím dostávám na webu tuto chybovou hlášku:

"Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future:
use mysqli or PDO instead in ... db_connect.php on line 5
".

Předem podotýkám, že jsem pouze uživatel příslušné databáze a databází obecně, čili tato problematika je mi poměrně cizí, přesto se chci pokusit s tím něco udělat. Zmíněná line 5 vypadá takto:

$dbc = mysql_connect('hz-mysql3', 'mysql47709', zde je heslo);

Zkoušel jsem hledat něco o přechodu z mysql na novější mysqli, ovšem zjevně to není jen otázka doplnění i, některé funkce jsou jiné (např. mysql_real_escape_string, která je v databázi také). Podle chybové hlášky předpokládám, že databáze skutečně zanedlouho přestane fungovat a tomu bych se rád vyhnul. Pomůže někdo? Zatím jsem dosáhl toho, že se žádná chybová hláška nezobrazuje :-)

PS: Několikrát odkazovaný článek již bohužel není k dispozici.
pcmanik
Profil
johnyrocknroll:
Rozšírenie mysql bolo zmazané v PHP 7. Takže dokým hosting neprejde na túto verziu môžeš byť v klude a všetko bude fungovať.

No k problému. Dobrý článok máš napríklad na Jecas.
Keeehi
Profil
PHP 5.6 už nemá aktivní podporu pro vývoj a bude dostávat jen bezpečnostní aktualizace. A to jen do konce roku 2018.
php.net/supported-versions.php

Takže za normálních okolností bych očekával další upadte. Jenže, jelikož hosting přecházel teď z 5.3, která přestala dostávat aktualizace (včetně těch bezpečnostních) už v průběhu roku 2014, tak bych se nebál, že bude hosting hned tak updatovat.

Nicméně, přejít na mysqli dobrý krok. Odstranit z kódu staré postupy taky. Pokud to sám nezvládneš, tak bych si za pár stovek sehnal studenta, který by mi to upravil pro PHP 7 a podíval se po hostingu, který jde s dobou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0