Autor Zpráva
Evelina
Profil *
Ahoj,
Potřebovala bych poradit. Mám kalendář ve kterým si uživatel vybere datum a klikne. Datum se uloží do proměnné $currentDate a dale ho to vybídne aby si vybral čas mezi 9-14h. a 14-19h. a vše se odešle do databáze. Nyní bych potřebovala jak spočítat stejné časy třeba 9-14 za daný den a dosadit do proměnné $eventNum ?

$result = $db->query("SELECT title, cas, datum FROM events WHERE datum = '".$currentDate."'");
$eventNum = $result->num_rows;

if($eventNum < 6){
    echo '<option value="9-14">9 - 14 hod.</option>';
}else{
    echo '<option value=""></option>';
    }
}elseif($eventNum < 6){
    echo '<option value="14-19">14 - 19 hod.</option>';
}else{
    echo '<option value=""></option>';
    }
Tomášeek
Profil
Evelina:
Na počítání záznamů v DB slouží COUNT.

Jinak ten kód na řádcích 4-13 je nesmyslný a bude vracet chybu. Konstrukce if - else - elseif - else není validní, navíc i logicky je špatně (pokud $eventNum bude menší než 6, bude splněn už první if, na další se vůbec nedostane.
Evelina
Profil *
Tomášeek:
Jinak ten kód na řádcích 4-13 je nesmyslný a bude vracet chybu. Konstrukce if - else - elseif - else není validní, navíc i logicky je špatně (pokud $eventNum bude menší než 6, bude splněn už první if, na další se vůbec nedostane.
jo to jsem špatně zapsala to vím

nějak jsem se v tom zamotala
 
$cas = '14-19';
$result = $db->query("SELECT Count(datum) as r FROM events WHERE cas = '".$cas."'");
$row = $result->fetch_assoc();
echo $row['r'];

ono mi to vypise celkovy pocet casu co mam v databazi

V tabulce mam
title cas datum
Karel 9-14 2017-07-06
Petr 9-14 2017-07-06
Kuba 14-19 2017-07-06
Ivo 9-14 2017-07-04

a vysledek ma spocitat kolik je casu pr. 9-14 ve dne 2017-07-06 odpoved: 2
Prosim navedte mne nekdo jak pokracovat. To vypada jak bych tam mela mit dve WHERE kde jedna bude $cas a druha $currentDate

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0