Autor Zpráva
Micro
Profil *
zdar, mam dvě spojené tabulky ve kterých mam sloupeček polevka, menu_1, menu_2, menu_3 a menu_4 což označuje počet kusů a já to potřebuju sečíst a mít z toho jeden sloupeček...

$vycuc_tabulky=mysql_query("select * from jidelnicek INNER JOIN objednavky ON den=day AND chod=jidlo WHERE chod IN ('$prava_polevka','$prava_1chod','$prava_2chod','$prava_3chod','$prava_4chod') AND datum_vytvoreni='$jidelni_listek' AND den='pondeli' ");

SUM(polevka+menu_1+menu_2+menu_3+menu_4)as pocet

ale nevim kam to šoupnout...zkoušel jsem vypsat za selectem všechny sloupce a fláknout tam tohle a nic...
nějaká rada?
Tomášeek
Profil
Micro:
SUM patří do výčtu sloupců jako další sloupec. Jestli se nepletu, mělo by to být (SUM(sloupec1)+SUM(sloupec2)+SUM(sloupec3)) as pocet.
Teoreticky by mělo/mohlo jít i bez SUM, (sloupec1 + sloupec2 + sloupec3) as pocet, ale nemám to vyzkoušené.

Mimochodem, ty tabulky máš tvořené jak správný prase. Soudím dle té ON klauzule... den = day (wtf, česky vs. anglicky), chod = jidlo (wtf, pokud je to totéž, proč se to jmenuje různě...?). Datum vytvoření v proměnné jidelni_listek je taky pecka.
Micro
Profil *
Tomášeek:
já už jsem to jednou použil...ale měl jsem vypsaný všechny sloupečky za selectem...problém je akorát ten, že jsem nepoužil tehda funkci inner join ale šlo o jednu tabulku a v pohodě se to vypsalo...teď když vypíšu všechny sloupečky tak se nic nevypíše...nevim kde je problém ale určitě néé v tom jestli je něco anglicky či česky :-))))
Kajman
Profil
Pokud ani verze s * nevrátí žádné řádky, tak se nenašla žádná kombinace řádků odpovídající podmínkám ve spojení a ve where části. Dotaz si můžete ladit např. v Admineru (např. postupně přidávat podmínky) a až potom jej můžete předělat do php a parametrizovat ošetřenými vstupy.

Případně dotaz havaroval, pokud je $vycuc_tabulky rovno false.

Pozor na to, že kód je náchylný na sql injection! A také používá zastaralou knihovnu, která již v novějších verzích php není.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0