Autor Zpráva
D85423
Profil *
Dobry den, presiel som forum, ale nenasiel som v podstate ziadnu pouzitelnu radu. Ma tu niekto spraveny PHP skript / PHP webovu sluzbu, ktoru ked zadam ako URL v Pohode, tak mi tato sluzba ulozi skladove zasoby na server? Resp. ako je mozne vlastne prepojit Pohodu s eshopom za vyuzitia PHP, lebo oni maju vzor sluzby len v ASP a to ja zial nepoznam? Samozrejme za voditko a pomoc sa viem vyrovnat finance. Dakujem
H13
Profil
Ahoj, já myslím, že by jsi měl pomocí PHP vytvořit XML soubor (podle pravidel Pohody) a ten pak importovat v Pohodě - teoreticky by to mohlo fungovat i tak jak píšeš, že by jsi zadal v Pohodě URL a to URL by prostě generovalo XML, které by Pohoda přečetla a importovala ???
D85423
Profil *
H13:
Ahoj, dik za odpoved. No take lahke to nie je..skusal som nasimulovat vec tak, ze som XML, ktore by Pohoda mala precitat - priamo z examplov na ich strankach ...a nic sa nestalo. A ako spravit ale smer Pohoda -> eshop, tam uz je to o niecom inom zase. Neviem, ci ma niekto konkretne riesenie, skusenosti...patral som, ale zial nic. A na to, aka je Pohoda rozsirena ma to velmi prekvapuje. A mam pocit, ze cele to smeruje len na zakupenie ich konektorov, ktore cez partnerov predavaju, co je fajn, ale ja mam rad, ked poznam presne cely kod a co a ako funguje :)
Keeehi
Profil
Napojoval jsem spoustu jiných systémů a jak tak koukám na pohodu, nemělo by to být nic extra složitého. Základní popis komunikace je na www.stormware.cz/pohoda/xml/obecny-obchod/pro-vyvojare. Asi bude potřeba splnit všechny požadavky (metoda post, správné kódování, správné hlavičky atd.) ale neviděl jsem tam nic neobvyklého.
Nastavení ze strany pohody se dá zase vytáhnout z tohoto článku www.byznysweb.cz/a/925. Je to sice o tom, jak napojit jejich konektor, ale to je jedno. Část s nastavením pohody bude stejná nebo hodně podobná pro všechny možné konektory. A část s pohodou je tam hodně pordrobně rozepsána.
No a na závěr, aby jsi nemusel ty XMLka pro komunikaci tvořit sám, existují na to knihovny github.com/search?l=PHP&q=pohoda&type=Repositories&utf8=%E2%9C%93. Jestli je nějaká kvalitní nebo ne, to už ti bohužel neřeknu. Pokud si to ale chceš udělat sám jak píšeš, tak si několik z nich můžeš projít a inspirovat se tím, jak fungují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0