Autor Zpráva
Rob
Profil
Potřebuji čas ve formátu, který dává MySQL funkce NOW(). Projel jsem manuál, ale vůbec jsem to nenašel, pokaždé jsem našel něco jiného. Co mám tedy použít??
Leo
Profil
Priznam se, ze ted z hlavy netusim, co vraci fce NOW, ale pouzijte time a date, Leo
Hugo
Profil
http://php.ftp.cvut.cz/manual/cs/function.date.php

date('Y-m-d H:m:i')
Rob
Profil
Aha, děkuji, já jak jsem si přečetl o časových razítkách, tak jsem dál ani nepokračoval, protože mě to vyděsilo dostatečně. Takže ještě jednou díky.
Leo
Profil
Jdete na to spatne - pocitacove technologie vas nesmi desit - desit musite vy je, aby se pocitac a programovaci jazyk trasl co mu zase zadate :-)
jozob
Profil
Rob
Tak aby si dostal správny formát použi toto: SELECT DATE_FORMAT(NOW(), "%d.%m.%Y.") as datum
Druhy parameter uz asi poznas s PHP funkcie date()... Myslim, ze su tam vsetky pismenka rovnake, akurat musis davat znak "%" pred kazde pismenko...
Rob
Profil
jozob
Tady vyjímečně nešlo o formátování data z MySQL. Na jedněch stránkách začal někdo psát urážky a já si nevystačil s mazáním. A protože to je 100% někdo z registrovaných uživatelů, tak jsem udělal to, že jsem použil všechny $_SERVER, které zjišťují něco o příchozím návštěvníkovi a nechal jsem to uložit do souboru, který se jmenuje přesně jako čas přístupu. A výpis funkce NOW() mi přišel nejvhodnější. Ale jak jste mi poradili jak se pracuje s date(), tak jsem si tam udělal formát 2005_12_29_10_51_24, který se mi hodí nejvíc. No a ten script zapíše ty údaje do souboru při návštěvě stránek, při přihlášení(tam se to ukládá do adresáře pojmenovaném podle loginu) a to samé se zapíše k příspěvku. Takže když tam někdo něco znovu napíše, tak ho podle těchle přístupových souborů dostanu. Je to pojištěno těmi údaji o prohlížeči, protože je možné, že tam jsou uživatelé se stejnou IP. Škoda jen, že už tam teď nic nenapsal.
jozob
Profil
:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0