Autor Zpráva
Jiří Ráb
Profil
Ahoj potřebuji se vás zeptat nedokážu pochopit u date když mám $datum=date('Y-m-d',time()); tak první parametr je formát data a druhý parametr je volitelný timestamp někdo tam dává strtotime() a někde time() nevím k čemu teda je ?
Keeehi
Profil
Když se podíváš do dokumentace, tak zjistíš, že $datum=date('Y-m-d'); a $datum=date('Y-m-d', time()); jsou ekvivalentní zápisy toho samého. Vrátí datum a čas naformátovaný dle tvého zadání v okamžik spuštění toho kódu.

Tím volitelným parametrem můžeš však určit jakékoli jiné datum. Příklad $datum=date('Y-m-d', 12345678); - Vrátí datum a čas naformátovaný dle tvého zadání pro timestamp 12345678. Todle se hodí třeba na formátování při výpisu data vzniku záznamu v databázi, pokud ho tam máš oložený jako timestamp.

Funkce strtotime slouží k vytvoření timestamp z nějakého řetězce. V kombinaci s formátováním pomocí date se dá lehce zjistit třeba včerejší datum $datum=date('Y-m-d', strtotime('yesterday')); nebo převod z amerického formátu na český $datum=date('j. n. Y', strtotime('4/10/2006')); // 10. 4. 2006.
Jiří Ráb
Profil
Děkuji ti moc za vysvětlení

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0