Autor Zpráva
S3RIO2
Profil
Ahoj,

do teď jsem měl v cron scriptu, co mi stahuje fotografie následující zápis který mi vytvořil z originálního obrázku thumbnail o velikosti 400x400px. Ovšem takto je obrázek na hulváta zmenšený, tedy většina fotografií je všelijak roztažená. Mohl by mě někdo prosím pomoci, jak toto vyřešit aby se obrázek nezmenšil z původního rozměru na nový, ale aby se fotografie v podstatě ořezala na středu až do vzniknutí velikosti 400x400px kterou potřebuji zachovat..? Tyto práce s obrázky jsou pro mě španělská vesnice a nedaří se mi zorientovat jak na to.

Aktuálně používám, jednoduché:
    $rozmery = getimagesize ("$image_file");

    $pomer = $rozmery[0]/$rozmery[1];

    // načtení původního obrázku
    $puvodni_obraz = imagecreatefromjpeg("$image_file");

    $novy_obraz = imagecreatetruecolor (400, 400);

    imagecopyresampled ($novy_obraz, $puvodni_obraz, 0, 0, 0, 0, 400, 400, $rozmery[0], $rozmery[1]);

    imagejpeg ($novy_obraz, "thumbnails/$image_file");

    imagedestroy ($novy_obraz);
    imagedestroy ($puvodni_obraz);
drvaca
Profil
A co použití nějaké extérní služby? Já třeba používám toto (1920 a 1040 zaměníš za 400 a domena.cz/adresaobrazku.jpg za skutečnou adresu obrázku)
<?php
         header("Content-type: image/jpeg");
header("Cache-Control: no-cache, must-revalidate");
$minuta = StrFTime("%M%S%H%m%d%j", Time());
$camurl = "https://images.weserv.nl/?url=domena.cz/adresaobrazku.jpg?cas=".$minuta."&w=1920&h=1040&t=square&time=".$minuta."";

$img = imagecreatefromjpeg($camurl);
            imagejpeg($img);

?>
a na images.weserv.nl určitě najdeš co potřebuješ. Nevýhodou je však, že nikdy nevíš, jak dlouho to bude fungovat.
S3RIO2
Profil
To mě nenapadlo. Byl problém tedy s řešením které jsi dodal, ale stahuji si výslednou fotku přes curl. Děkuji mnohokrát! :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0