Autor Zpráva
pinlop
Profil
Ahoj všichni,
mám problém, snažím se pomocí crona vykonat příkazy, ale všechny je nestihne. Skončí někde v půlce.
Potřebuji aby nejprve vybral náhodné číslo z databáze s cca 1,5 mil záznamů obsahujících pouze 2 tabulky id a číslo. Poté uložil jeden výsledek. Pak tuto databázi zálohoval do souboru.txt. Pak smazat tuto tabulku, nastavit auto_increment na 1. Vynuloval dvě tabulky v jiné databázi, kde je nyní cca 10 záznamů. Postupně jich tam bude třeba až 100 000. Toť vše. Skript skončí v zálohování, kde zálohuje poslední id kolem 700 000, tedy někde v půlce.

Lze nějak prodloužit čas, kdy může script pracovat? Nebo jak to lze řešit?
Mockrát děkuji za odpověď.
TomášK
Profil
cron (v systému, ne wordpressové a jiné napodobeniny) nenastavuje timeout, jen spustí příkaz. Nějaké limity můžou být v systému, je potřeba zjistit, co to zařízne.

P.S. Ten skript vypadá, že dělá něco jednoduchého hodně složitě. Ale není tu kontext.
Keeehi
Profil
pinlop:
Postupně jich tam bude třeba až 100 000.
Také to vypadá na špatný návrh databáze, pokud se tabulky dynamicky generují.
M4n
Profil *
Pokud je to klasický systémový cron démon, tak ten sám o sobě žádné limity nemá (ani neumí). A PHP volaný z konzole časové limity ignoruje. Zjisti z logů, co přerušení způsobilo, jiná rada tady asi nebude.
pinlop
Profil
Je to cron přes wedos.
Vymazal jsem zálohování. Bylo to moc náročné na výpočet. To byl ten problém. Zeptám se, potřebuji zálohovat jednu tabulku z databáze. přes 1 000 000 záznamů. Obsahuje pouze dva sloupce. Jakým způsobem lze toto zálohovat, abych s těmito daty už v databázi nepracoval? Ale měl je k dispozici, kdybych je chtěl později někdy projít?
Keeehi
Profil
pinlop:
Je to cron přes wedos.
Pak je to jednoduché. Wedos cron totiž není normální linuxový cron co spouští procesy ale nějaká jejich prasárna, co posílá http požadavky. Takže se na to vztahují stejné limity, jako na script spuštěný v prohlížeči.

Vymazal jsem zálohování. Bylo to moc náročné na výpočet.
No a jak vypadalo?
pinlop
Profil
Bez toho, abych to zálohoval tak to funguje. Používal jsme zřejmě složitý script. Teď mi to udělá to co potřebuji. Jen bych ale potřeboval nějaký jiný script na zálohování jedné tabulky . Nenašel jsem ale nic, co by bylo konkrétně na jednu tabulku.
Keeehi
Profil
pinlop:
Používal jsme zřejmě složitý script.
Tak znovu. Jaký to byl script? Bez toho, aniž bychom ho viděli se asi nehneme. Potřebujeme totiž vidět, jak vypadá, abychom mohli určit, co v něm je zřejmě pomalé a jak to zrychlit. Bez něj to ale nemáme s čím porovnat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0