Autor Zpráva
peekaa
Profil
Dobrý den,

chceme nabídnout zákazníkům ke stažení velký (5GB+) soubor, přes nějaký kod. Neznáte prosím nějaký php script, který by toto nějak řešil? Mohlo by to umět omezení na počet souběžných stahování, na IP adresu. Případně nějaký online web systém, asi placený, který by toto umožnoval.

Díky.
Keeehi
Profil
Skript na stažení souboru pomocí PHP je velmi jednoduchý. Co za kontroly se do něj přidá už záleží jen na tom, co chcete. Jde toho udělat spousta. Například to omezení na IP adresy by vypadalo tak, že skript na začátku podívá, kolik je aktivních stahování z dané IP adresy za poslední hodinu. Pokud méně než daný limit, uloží do databáze nový záznam o stahování s aktuálním časem a IP adresou. Pak se spustí odesílání souboru. Po odeslání souboru se přidáný záznam smaže.

Otázkou ale je, zda to má smysl. Nenapsal jsi, co je to za soubor. Podle toho bychom si mohli udělat představu jak často ho budou uživatelé stahovat. Běžně ale uživatelé nemají potřebu jeden soubor stahovat vícekrát zároveň. Druhou věcí je, proč je omezovat? To dělají fileservery, aby lidi donutili jim platit. To se ale nezdá jako váš případ.
peekaa
Profil
Jedná se o vlastní film, jeden, fullhd/4k s vysokým bitrate. Zákazník by si měl koupit kod, který pak na stránce zadá a soubor se mu nabídne ke stažení. Počty stažení odhadujeme na začátku /asi týden po startu akce/ na 50/den, později 5/den.

Existuje nějaký komplexní script, který by toto řešil? Hledal jsem na githubu, ale asi jsem dával špatná klíčová slova...
Existuje nějaký web, kde toto nabízí jako placenou službu?

Díky.
Keeehi
Profil
Ty kódy má řešit taky ten systém, nebo se bude prodej odehrávat offline případně na jiném systému.

Pokud by ten systém nemusel řešit prodeje kódů a jen ke ověřoval oproti nějaké databázi, tak by měl jít vytvořit během pár hodin.
Nějaké přímo hotové řešení nebo službu neznám. S tím budou mít vice zkušeností distributoři obsahu než programátoři.
M4n
Profil *
Posílat klientům velké soubory pomocí souborových funkcí PHP není moc praktické, budeš narážet na časové i objemové limity a samozřejmě celkem nehospodárně pálit výpočetní výkon serveru.

Řídit efektivně přístup ke statickým datům pomocí programové logiky není tak triviální, většinou je potřeba sáhnout po nějakém modulu, který tohle řeší – třeba mod_xsendfile.
Keeehi
Profil
M4n:
Ideální to rozhodně není ovšem limity (jako max_execution_time) se dají změnit nebo vypnout. A 50 spuštění za den není nic extrémního.
TomášK.
Profil *
Nedá se to nahrát na Amazon / Google drive / Dropbox / něco podobného? Myslím, že všude bude funkce sdílet neveřejně pomocí odkazu. Ten obsahuje nějaký tajný hash, který může sloužit jako token, případně název složky. A soubor tam může být vícekrát, aby každý mohl dostat jiný token. Pak by nemuselo být potřeba omezovat počet souběžných stažení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0