Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím,
Zaujímalo by ma, na čo by som sa mal zamerať, aby mal šancu na získanie zákazky, alebo pracovnej príležitosti v oblasti kódenia v php. Tento jazyk ma vždy zaujímal a bavil. Urobil som množstvo projektov, ale vždy sa jednalo o také drobnosti pre mňa, alebo známych, ako napr. rezervačný systém pre hostí ubytovania, stránka na nahrávanie a vyhľadávanie eventov (nikto tam nič nenahral okrem mňa :-), web pre neziskovku a pod... Nepotrebujem sa hneď uživiť ako kodér, len by som chcel stúpiť na prvý profesný schodík, aby som sa mohol ďalej odpichnúť. Na čo by som sa mal podľa vás najprv zamerať v mojom učení? Frameworky? OOP? Niečo úplne iné? A akým návykom sa treba vyhnúť?
Hitman
Profil
Za mě bych Ti poradil co nejdříve začít s OPP. Sám jsem se mu vyhýbal a po 8-mi letech procedurálního programování (navíc i v jiných jazycích) se do něj velmi těžko dostávám. Myslím si že kdybych začal dříve, bylo by to jednodušší. Potom samozdřejmě nějaký framework, co jsem poslední dobou sledoval tak bych šel asi do Nette, mělo by být jedno z těch jednodušších a poptávky po nette programátorech vidím každou chvíli...

Zkus si dát nabídku na vytvoření/úpravu webu za symbolickou částku, nebo i zdarma. Tím se naučíš nejvíce.
Tomášeek
Profil
hal_sk:
Nikdo nevíme, jaké máš zkušenosti. Sice píšeš, že jsi tvořil nějaký rezervační systém. To je hezké, ale ten se dá napsat dobře, ale taky tak, že sice bude fungovat, ale z hlediska kódu bude bezcenný.

Osobně, být na tvém místě, bych se podělil o kód, který jsi vyprodukoval a podle něj by se dále vidělo. OOP určitě. Framework? Pravděpodobně ano, na výběr je jich více a záleží, kam se chceš ubírat.V CZ/SK asi Nette, v zahraničí s ním budeš mít smůlu.

Je ale taky možné, že na programování prostě nebudeš mít buňky a bude lepší najít si jiný obor. Bastlit může (bohužel) kdekdo, programovat (a dostat se na nějaký level) už jen někteří.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0