Autor Zpráva
siok
Mám tento dotaz
$query = mysqli_query($dbconnect,'select shop_pro_id, sum(shop_amount) as "piece", sum('.PRICE(1091,'number').'*shop_amount) as "total_price" from '.DBPREFIX.'shopping_cart INNER JOIN '.DBPREFIX.'product ON (shop_pro_id=pro_id) where shop_session = "'.$_SESSION['session_id'].'"')
který funguje ale jakmile do funkce PRICE () dosadím na místo natvrdo daného ID => shop_pro_id přestane dotaz fungovat.

Nevíte v čem mám chybu?
$query = mysqli_query($dbconnect,'select shop_pro_id, sum(shop_amount) as "piece", sum('.PRICE(shop_pro_id,'number').'*shop_amount) as "total_price" from '.DBPREFIX.'shopping_cart INNER JOIN '.DBPREFIX.'product ON (shop_pro_id=pro_id) where shop_session = "'.$_SESSION['session_id'].'"')

Moderátor juriad: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Kajman
Chyba je v apostrofu v proměnné $'dbconnect a funkci PRICE definovanou v php nemůžete mysql server znát a opačně php funkci nelze takto předat hodnoty sloupců.
Taps
siok:
dotaz s natvrdo zadanou hodnotou nefunguje ani v phpmyadminu / admineru?
siok
Kajman:
$'dbconnect byl jen překlep, je tam $dbconnect.

...sum('.PRICE(1091,'number').'*shop_amount) as "total_price"... takto mi to jede
Kajman
Ano, ale funkce price je definovaná v php a dotaz do databáze již jde s číslem, co vrátí. Ale pro výpočet součtu košíku Vám přece jedno číslo nestačí.

Pokud trváte na výpočtu ceny v php, tak si musíte vrátit všechny řádky a sčítat to v php.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: