Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj, zkouším udělat ověření na to, jestli je daný hráč registrovaný na webu nebo ne. Nickname i to duo_joined mám zapsané ve stejném řádku v databázi. Používám tenhle kód:
$Hrac1 = Db::queryOne('
                SELECT duo_jointed
                FROM hraci_online
                WHERE Nickname=?
                ', $_POST['prvni_hrac_duo']);
            if(empty($Hrac1['duo_jointed'])){
                $hlaska_reg="Hráč " . htmlspecialchars($_POST['prvni_hrac_duo']) . " není zaregistrovaný na webu!";
            } else if($Hrac1['duo_jointed']==1){
                $hlaska_reg="Hráč " . htmlspecialchars($_POST['prvni_hrac_duo']) . " již je zaregistrovaný v DUO turnaji!";
            }

Databáze mi automaticky přiřazuje k hráči když se registruje na webu hodnotu 0 do duo_joined, tak jsem si říkal, že když se pošle dotaz podle Nicknamu a on to nenajde, nic se mu nevrátí a tím pádem bude ta hodnota prázdná. To ale ovšem nefunguje. Je možné, že to vrací něco jiného nebo to mám jenom špatně zapsané? Díky moc za radu.


Tak už jsem to vyřešil...:D
místo
 if(empty($Hrac1['duo_jointed']))
jsem použil if(empty($Hrac1))
Kcko
Profil
XolyCZ:
Můžeš příště chvíli přemýšlet jak položit dotaz; aby ho pochopil i člověk?
XolyCZ
Profil
Kcko:
Co je na tom k nepochopení?
RastyAmateur
Profil
XolyCZ:
Taky jsem si to musel přečíst vícekrát, abych to pochopil...

Je možné, že to vrací něco jiného
var_dump()

Jinak používáš ID? Asi bych to používal k tomuto vyhledávání, a ne nickname
Kcko
Profil
XolyCZ:
Vyjadřuješ se jako bys prodělal lobotomii. Pokud chceš poradit tak pokládej dotazy tak, aby člověk, který Ti chce poradit se mohl zaměřit na technickou věc a na ne na tvoji příšernou skladbu slov.
Pokud je dotaz napsaný tak, že ho musím číst několikrát, než pochopím co tím bylo myšleno, vlákno okamžitě opouštím. Dej si příště tu práci.
XolyCZ
Profil
Dobře tak příště to zkusím lépe popsat.

Jinak RastyAmateur

Používám ID, ale oni zadávají do těch inputu přímo Nicknamy bez toho, aby jim to třeba našeptávalo ty jména, takže nevím jak bych ho zrovna v tomhle případě mohl použít.
Kcko
Profil
XolyCZ:
Tak třeba zkus vypsat ty lidi do nějakého SELECTBOXU (rozevíracího).
Pak nikdo nebude nic opisovat, akorát si sám sebe vybere ze selectboxu (a pokud je uživatel na webu přihlášený, tak jeho nick znáš, tak mu můžeš jeho jméno z toho selectboxu nastavit).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0