Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Zdravím,

mám složku souborů, obrázků, a potřebuji scriptem zjistit, který z nich je nejnovější, přičemž za nejnovější považuji ten, který správce nahrál přes FTP na server jako poslední. Je to vůbec možné, popř. nějaký podobný údaj? Napadlo mě pouze filemtime(), ale ten ukazuje last-modified a když na server správce nahraje ten soubor, i tak to vrací ta původní metadata (tj. kdy byl soubor ve skutečnosti vytvořen/upraven)

Děkuji,
RA
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
Záleží na konkrétním serveru a jeho souborovém systému. Někde to může být ten původní čas, někde čas nahrání, někde to nemusí být dostupné vůbec, někde možná i něco jiného. Obecně se na to spolehnout moc nedá.
Jediná varianta, která mě napadá a bude fungovat je dělat si rozdílovou statistiku. Vždy když se spustí nějaký určitý script, tak zjistit, jaké soubory v složce jsou a uložit si to někam. Když pak nové soubory přibudou a znovu se spustí script, dá se zjistit, které jsou ty nové. Pokud se tam ale soubory nahrály ve dvou vlnách (např. jeden první den a druhý další den) a ten script mezi tím nebyl spuštěn, budou si oba dva rovnocenné. Což může vadit ale taky nemusí. Ta statistika může být počítána až když bude potřeba a nebo se to dá udělát jako úloha do cronu.
RastyAmateur
Profil
Keeehi:
Taky jsem na to myslel, ale chtěl jsem se tomu vyhnout a udělat nějaké spolehlivější řešení. Ještě by bylo možné tedy udělat nějakou databázi a formulář pro nahrávání těch fotek, ale to se mi moc nechce, na to jsem líný... :/ Každopádně děkuji :)
Dash
Profil *
FTP klienti můžou mít určeno, aby zachovávali (=nastavovali zpět) původní modification-time uploadovaných souborů, pokud to server zvládá a má povoleno. Při uploadu pomocí HTTP/PHP se tento údaj nezachovává, protože se ani nepřenáší.
RastyAmateur
Profil
Dash:
Přes upload pomocí formuláře bych to propojil s tou databází. Ale právě do toho se mi nechce. Jakákoliv editace (změna fotky, názvu, cokoliv) by pak musela mít nějaký formulář, zabezpečení a podobně. Práce navíc. To raději vše nastrkám do složek, data do cfg.ini a naučím správce dělat s FTPkem. Je to prostě malý projekt pro známého, nic velkého na zakázku, takže tím nepotřebuju zabít dva týdny.

Problém právě je takový, že zatím nevím, jestli to bude mít na webzdarma.cz, nebo jestli si koupí nějaký hosting či rovnou server. Tudíž nevím, jestli budu moct provést patřičná nastavení pro změnu last-modified při nahrání na server... On s počítači tolik neumí, takže mi stejně řekne "zařiď mi to nejlevnější", ale ani já s tím nemám dostatek zkušeností abych věděl, co mu doporučit.
Dash
Profil *
FTP cesta nebude spolehlivá asi nikdy. Je závislá na nastavení klienta i serveru. Při uploadu přes web je určitá možnost si na soubor sáhnout javascriptem a informaci o čase editace poslat serveru zvlášť. Nastavit konkrétní čas modifikace souboru už pak v PHP jde bez problému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0