Autor Zpráva
Jak na Design
Profil *
Zdravim,

Potřeboval bych trochu poradit : před pár měsíci sem se naučil HTML 4 ,CSS - docela sem si na HTML a CSS zvyk a zajímalo by mne jestli mi při dělání v PHP k něčemu budou ?
Ale zase rád bych se učil PHP,protože to otevírá nový možnosti
Trapná otázka,ale nikde sem odpověd nenašel :-))
DoubleThink
Profil *
PHP nemá moc co dočinění s HTML nebo CSS.
PHP je interpretační programovací jazyk pracující na serveru (HTML je značkový jazyk pracující u klienta). Takže PHP podle skriptu něco udělá a pak vygeneruje výstup, který ti pak příjde do prohlížeče.

Fakticky je lhostejno, co bude PHP generovat (můžou to být PDF soubory, obrázky nebo třeba (X)HTML stránky)
Leo
Profil
Rozhodne vam k necemu budou, PHP neni nahrada HTML a CSS, ale prostredek jak je vytvaret dynamicky na serveru - to znamena, ze webove stranky nejsou na serveru ulozene ve staticke podobe (soubor s priponou html, napr.) ale html (mene casto css kod) se generuji az v okamziku kdy si je prohlizec vyzada.

Bez HTML a CSS znalosti vam PHP skoro k nicemu neni.... Leo
Anonymní
Profil *
Leo

Tak to si mě potěšil :-)
Tak vzhůru k PHP !
Tomik
Profil
Ano PHP reaguje na nějaké podměty a podle toho generuje výstup, např. (x)HTML. Jak zajímavé to (x)HTML bude už závisí na tvé znalosti (x)HTML (a samozřejmě také na CSS) .

Jinak bych nikomu nedoporučil se pouštět do PHP, bez alespoň základní znalosti (x)HTML a CSS.
Jak na design
Profil *
Tomik

To se troufám říct že nějaké ty znalosti (x)HTML a CSS jsou :-))

Se ještě zeptám zda je PHP těžký třeba na vytvořejí Fóra .. ?
Leo
Profil
"Se ještě zeptám zda je PHP těžký třeba na vytvořejí Fóra .. ?"

Co to znamena tezky? Vlastni vytvoreni stranky je malina, ale musite se naucit pracovat s databazi, sessions, a hlavne se naucit jak forum zabezpecit. Ovsem pokud si to rozdelite na jednotlive kousky tak se zvladnout da vsechno. Leo
Jak na design
Profil *
Leo

Myslíš zabezpečení proti spamu a tapetování a takovejm těm primitivním bugům,nebo myslíš bezpečnostní jako systémově ?
Leo
Profil
Celkove zabezpeceni aplikace, Leo
Tomik
Profil
Doporučuji knížku "PHP - tvorba interaktivních internetových aplikací" od Jirky Koska.
Skvělá, sice stará (popisu je PHP3), ale myslím, že na základ je plně dostačující.

P.S. pokud by jste si chtěl instaloval PHP5 a MySQL4.1, tak je potřeba se podívat někde na internetu po funkcích mysqli_connect (atd.), protože od těchto verzí spolu php a mysql komunikují jinak, než je v knize popsáno (v knize jsou popsány příkazy mysql_connect).
Leo
Profil
Kosek byl sice pekny, ale je bohuzel zastaraly. Tezko rict co doporucit zacatecnikovi, snad Jiri Braza, PHP 4 učebnice základů jazyka, a PHP 4 praktické příklady, oboje Grada, kolem 200 Kc. Leo
Kane
Profil *
pokud by jste si chtěl instaloval PHP5 a MySQL4.1, tak je potřeba se podívat někde na internetu po funkcích mysqli_connect (atd.), protože od těchto verzí spolu php a mysql komunikují jinak, než je v knize popsáno (v knize jsou popsány příkazy mysql_connect).

Já tuto kombinaci používám a funguje mi (akorát jsem si musel povolit příslušný extension). Jak se jinak má přistupovat k MySQL v PHP5? Přes ODBC?
Jak na design
Profil
Poznámka moderátora: zde jsem odmazal 146 řádků nesouvisejícího javascriptu.

Tak jestli je PHP lehký :-))))))))))) No už konec keců a vrhám se na PHP pomocí knížky :-)) Dík za rady :-)
Leo
Profil
Jak na design

Nevim, proc sem cpet tolik radku kodu k nicemu. A hlavne kodu, ktery je v JavaScriptu, ne v PHP :-) Leo
habendorf
Profil
Jak na design: Než vrazíš peníze do knížky, uvědom si jestli chceš JS nebo PHP. To co jsi sem (bůh ví proč) napastoval je skutečně JS, jak píše Leo.
Jak na design
Profil
Leo

A hlavne kodu, ktery je v JavaScriptu, ne v PHP :-)


Tak když neni z PHP tak ať je aspoň čemu se zasmát :-))
Jak na design
Profil
habendorf

Chci PHP :-)))
Ale ještě se v tom neviznám :-)))
Jak na design
Profil
Popad sem první kód (jinej než HTML a CSS) a dal ho sem :-)))
habendorf
Profil
Popad sem první kód (jinej než HTML a CSS) a dal ho sem :-)))
Tak to jsme měli ještě docela kliku! :o))
llook
Profil
V tom případě by bylo dobrý nejdřív si přečíst něco o tom, co je PHP a k čemu slouží, potom co je to Javascript a potom se teprve rozhodnout co se vlastně chceš naučit.
Odkazy na různé návody najdeš na Jak psát web.
Jak na design
Profil
llook

Ne ja vim že chci PHP a co se s nim dá udělat, formulare,chat,diskuse, a že pracuje na serveru a ne u klienta jako JS :-)))
Ale jen tak mimochodem sem se podíval i na JS a vždyť by měl umět to i PHP ,třeba ten výpis do toku stránky,a proměný určitě taky v PHP jsou ...
Co vše lze v JS udělat ?
Lze využít mouseOver (například) v PHP ?
Jak na design
Profil
Ale primární sou pro mě ty databázový ... PHP + MySQL
Leo
Profil
Jak na design

Ne ja vim že chci PHP a co se s nim dá udělat, formulare,chat,diskuse, a že pracuje na serveru a ne u klienta jako JS :-)))

Lze využít mouseOver (například) v PHP ?

Rekl bych, ze uz jenom z kombinace tohoto tvrzeni a otazky je jasne, ze o PHP a JS vis velmi velmi malo... Leo
Jak na design
Profil
Leo

Jen a jen pravda :-))))
Jak na design
Profil
Už bych to tu uzavřel !!
To co sem chtěl vědět sem se tu dočetl ...
Teď se do toho pustim a za měsíc si můžem trochu o PHP popovídat,teď sem PHP LAMKA :-))
Yuhů
Profil
Milý Jak na design,

svoje témata můžeš uzavírat sám. Prosím, nepleť si příště toto fórum s chatem. Původní dotaz byl velmi dobrý, ale pak se to jaksi zvrhlo :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0