Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj potřebuju poradit od někoho zkušenějšího. Přemýšlel jsem, že bych si bokem stavil novou verzi webu, která už by mohla jet na delší dobu a tak mě napadlo, že by nebylo špatné to vzhledem k jeho zaměření udělat v češtině a angličtině. Zatím jsem našel dva způsoby, jeden je s databází a druhý s Po soubory. Otázka je co je pro mě lepší. Vzhledem k tomu, že by na webu zůstaly jenom dvě verze jazyka by asi nebyl problém s tou databázovou verzí, protože by se nemusela upravovat tabulka a věci kolem. PO soubory fungujou podle toho jak jsem pochopil na určité řetězce, že mám třeba Hello world a pod ním je překlad do jiného jazyka, přičemž ještě umí nějak pracovat se změnou možného a jednotného čísla a jakoby skloňovat. Ve výsledku se ani ten obsah stránek nebude moc měnit, jednou za čas možná.

Nikdy jsem to nedělal, ale jsem ochotný se to naučit. Najde se tu někdo kdo by mě trochu navedl? Díky moc :)
T-fon
Profil
Je spousta způsobů, např. udělat web na Wordpressu a přidat si nějaký plugin na dvoujazyčný web. A já bych ti třeba doporučil začít s nějakým frameworkem, třeba Nette, kde pomocí rozšíření kdyby/translation se ti to bude dělat líp.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0