Autor Zpráva
Zužu
Profil *
Ahojte,
mám od kamaráda script, kterým se zobrazuje poslední záznam z tabulky v mySQL. Mám PHP 7, tak je potřeba upravit script. Tento se mně ale nedaří upravit, nefunguje a vůbec nevím jak to opravit.

  $result = mysqli_query($dbc, "SELECT MAX(`id`) as file FROM kategorie");
  $order = mysqli_result($result, 0, 'file');
  echo $order; // vypsat pouze číslo ID
T-fon
Profil
Myslim že by to mělo být takhle:
$order = mysqli_fetch_array($result, MYSQLI_ASSOC);
echo $order ['file'];
Kajman
Profil
Pokud je to použité na spoustě míst, můžete si přidat vlastní funkci s tímto názvem, pokud ji php nezná...

php.net/manual/en/class.mysqli-result.php#109782
Keeehi
Profil
Kajman:
Tak než upravit jednu z funkcí by bylo asi lepší použít nějakou knihovnu která přinese zpět odstraněné funkce. Například github.com/dshafik/php7-mysql-shim
MikeO
Profil
Tak se pokouším nainstalovat knihovnu z github.com/dshafik/php7-mysql-shim, ale nemohu přijít na problém. Potřebuji mít souběžně nainstalován php5.3.6? Ten již v repozitáři k dispozici nemám.

[InvalidArgumentException]
Could not find package /php7-mysql-shim/ at any version for your minimum-stability (stable). Check the package spelling or your minimum-stability
Keeehi
Profil
MikeO:
Potřebuji mít souběžně nainstalován php5.3.6?
Ne, to je nejstarší verze na které by to mělo fungovat. Můžeš mít novější.

Problém bude někde jinde. Ten projekt zřejmě ještě nemá stabilní release, a pokud composeru přímo neřekneš že chceš nainstalovat ten beta release tak to neudělá. Takže bych zkusil
composer require dshafik/php7-mysql-shim:1.0.0beta2
MikeO
Profil
Knihovna tedy úspěšně nainstalována, ač problém nebyl v beta verzi.

Installing dshafik/php7-mysql-shim (0.2.0)
Downloading: 100%
Writing lock file
Generating autoload files

ovšem požadovaný návrat funkcí mysql se nedostavil, neb skripty nefungují. Na githubu již žádné poinstalační procesy a konfigurace nejsou uváděné. Jdu googlit možné problémy.

V info.php mám v sekci Phar:
Phar based on pear/PHP_Archive, original concept by Davey Shafik.
žádnou jinou zmínku o instalované knihovně jsem tan nenašel.
Keeehi
Profil
MikeO:
Ona ta knihovna není to samé jako standardní PHP rozšíření. Takže v phpinfo zobrazovat nebude. Jsou to jen obyčejné funkce které jsou jen includnuty do projektu.

Pokud ti v projektu stale chybí, tak bych si tipl že nemáš v projektu přidaný autoloader composeru.
require_once __DIR__ . '/vendor/autoload.php';
To je něco, co ti automaricky přidává všechny knihovny co composerem nainstaluješ.
MikeO
Profil
Keeehi:
Děkuji, ano po menší úpravě a vložení do projektu je již vše v pořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0