Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
bylo to tu řečeno už mnohokrát ale nikde pořádné řešení...
jde o to, že při registraci chci zasílat ověření emailu na mailík,
problém ale je, že gmail má stále s mím php scriptem problém a padá email do spamu...
zkoušela jsem i prográmek (například PHPMailer - master github.com/PHPMailer/PHPMailer)
pro napojení na smtp.gmail.com (samozřejmě to na gmailu mám nastavené - povolené)
ale zdá se, že nic funkčního není....
existuje nějaký free smtp s kterým gmail nemá problém?
v zásadě by nemělo být více než 5 emailů za den (z pravidla spíš tak 5 za měsíc)

případně lze nějak gmail "očůrat"? bojím se totiž, že když nepoužiju správný formát
skončí má IP na blacklistu gmailu a nakonec email nedojde ani do spamu (na což lze uživatele třeba i upozornit)
Keeehi
Profil
Pavlínka:
Kdykoli mám řešit emaily, tak začnu na www.mail-tester.com Některé servery když odmítnou doručit zprávu ti pošlou zpět zdůvodnění, takže stojí za to si přečíst i to.
Pavlínka
Profil
www.mail-tester.com/test-jj69g
dál se ne a ne dostat :D a i když ona stránka tvrdí, že by to do spamu padat nemělo tak gmail to stejně hází do spamu :(


předpokládám, že zbytek se musí řešit skrze DNS?
Keeehi
Profil
Pavlínka:
když ona stránka tvrdí, že by to do spamu padat nemělo
Nikde tam nevidím, že by něco takového tvrdila. Naopak nahoře píše, že některé schránky mohou email odmítnout.

předpokládám, že zbytek se musí řešit skrze DNS?
Z velké části ano. SpamAssassin a SPF by měly být čistě nastavení DNS, DKIM je kombinace nastavení serveru a DNS.

Důležité je se teď ale rozhodnout, jak chceš emaily odesílat, jelikož nastavení těch záznamů na tom bude záviset. Bude jiné, když to budeš posílat skrz mailserver hostingu, imap (třeba googlu) a nebo službu třetí strany (příkladem může být třeba www.mailgun.com, většina má posílání pár tisíc emailů měsíčně zdarma)

Osobně bych si vybral nějakou službu třetí strany. A to hlavně kvůli tomu, že se na posílání emailů specializují takže je největší šance že budou mít vše nastavené správně, budou mít návody na to jaké DNS záznamy nastavit pro kompatibilitu s jejich systémy atp. Další výhodou je, že se pak nemusíš o celý systém starat ale jen používáš jejich API které většinou považuji za stabilnější než odesílání mailu vlastní silou.
N71
Profil *
Skóre je docela špatné, největší problém jsou chybějící SPF záznam a reverzní DNS. Oboje se dá snadno vyřešit – pokud není správce server neschopné hovado, pochopitelně.
Pavlínka
Profil
já mailíky chci posílat převážně jen na restart hesla a při odpovědi z suportu a vzhledem k počtu lidí to bude tak do 30 emailů za měsíc :D to by museli být lidi hodně blý a co týden zapomínat heslo :D
problém je, že třeba napojit se phpkem na gmail se mi nepodařilo... a to jsem vystřídala zhruba 5 mailových "prográmků"

DNS mám na mail server nasměovaný ale na serveru jsem nikdy tuto věc neřešila :D asi začnu zkoumat :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0