Autor Zpráva
marvays
Profil
Dobrý den.
Mám problém s novým webem. Je strašně pomalý. Podle hostingu překračuju limit php. TTFB je tak strašně dlouhé . . . 5 - 10s

Existuje nějaký nástroj, který umí tenhle údaj trochu rozebrat a zjistit, co přesně se děje při výpočtech a co mi to zbrzdí? Nebo musím postupně odpalovat pryč jendotlivé části, dokud nezjistím, která to dělá?
Hosting si stěžuje, že jim to dělá problémy s výkonem. Majitel má nový web a chce podávat, místo toho řeším zpomalující s web. A mě pěkně sere, že jsem udělal chybu a neumím ji vyřešit :(

jede to na joomla 3.9.1
Tomášeek
Profil
marvays:
Nástroje jsou, ale vypínat jednotlivé moduly pro tebe bude asi rychlejší.

Mimoto, že by jeden web shodil celý webhosting? U koho to prosím hostuješ, že ti tohle vůbec napíšou. Hostingy mají pro jednotlivé weby vyhrazené kapacity, které web buď přesáhne (a je pomalý), nebo ne. Že by se weby olivňovaly napříč serverem, je divoké, pryč odtud.
Taps
Profil
Tomášeek:
a nemůže se pak jednat o nějaký sdílený hosting, tam by k takové situace teoreticky mohlo dojít ne?
marvays
Profil
nevím, jestli to tu můžu napsat :(
Nerad bych jim udělal špatnou reklamu. třeba je to fakt moje chyba. mám povolených 5 procesů a prý to co deset minut něco chce překročit. pak mi stránka načítá 15 vteřin a ztoho polovinu tvoří ttfb

b l u e b o a r d
Tomášeek
Profil
Taps:
Hostingy zpravidla mají (resp. měly by mít) vyhrazené kapacity pro běh daného webu. Pokud to tak není, je správný čas hledat jiný hosting.

Pokud by mi mělo shazovat web to, že někdo jiný je dobytek a neumí programovat, za to bych fakt platit nechtěl.
tttt
Profil *
Tomášeek:
Podle čeho si myslíš, že to dělá jiný web? Mně přijde, že jeho web překračuje vyhrazenou kapacitu. Hosting zablokuje vytvoření 6. procesu a pak se asi čeká než některý z těch 5 bude mít volno.

marvays:
Nepřiliš sofistikovaný, ale jednoduchý způsob je přidat do kódu výpisy, co se kdy spustí a jak dlouho to trvá. Dokážeš tak třeba zjistit, jestli se požadavek zpracovává 10 vteřin nebo jestli se čeká než se začne zpracovávat. Jestli máš nějaké logy, můžeš zkoumat ty.
Tomášeek
Profil
tttt:
Hosting zablokuje vytvoření 6. procesu a pak se asi čeká než některý z těch 5 bude mít volno.
Ano, v rámci tohoto webu ano. Reagoval jsem s tím na „Hosting si stěžuje, že jim to dělá problémy s výkonem.“ z [#1]. Hostingu může být jedno, že Marvaysovi 5 vláken nestačí, ale zdá se mi, že tam ty projekty nejsou (dostatečně) oddělené, což je prostě špatně.
marvays
Profil
Taky mi přijde, že to hostingu může být jedno. poud mám limit 5 procesů a potřebuju jich víc, je to můj problém. Od toho ty limity jsou, aby to hosting nijak nezatěžovalo.
Navíc člověk nemusí být hned prase. Prostě se někde stala chyba a musí se najít. Dělal jsem redesign eshopu po letech fungování. Asi jsem naimportoval nějaký balast, který teď dělá problémy.

tttt: o jakých výpisech mluvíš?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0