Autor Zpráva
moskyt
Profil
Zdravím,

Mám dotaz. Na doméně X potřebuji pracovat s daty z domény Y. Teď to mám řešené tak, že data stahuji z domény Y do xml a přes tento xml soubor je posílám na doménu X kde s nimi pracuji. Je to ale pomalé a nepraktické. Nedá se nějak efektivněji toto řešit? Abych se mohl do mysql napojit pomocí mysqli_connect rovnou přes nějaký most něbo tak něco? Mám více eshopů a potřebuji z nich tahat data, proto k nim potřebuji přistupovat z jiné domény.
Kajman
Profil
Pokud jsou domény na stejném stroji, tak to bývá jednoduché. Pokud jsou na jiném, tak je potřeba povolit k mysql vzdálený přístup z IP druhého stroje, aby se mohl připojit. Pokud by vzdálené spojení dělalo nepříjemné prodlevy, můžete si rozjet replikaci databáze.
N71
Profil *
Běžně se dnes používá způsob, kdy se na hlavním serveru vytvoří (REST) API pro přístup k datům. Přidružené weby (nebo aplikace) pak s daty mohou kontrolovaně pracovat.
MySQL není zrovna vhodná databáze pro nějaké nezprostředkované širší delegování pravomocí, nemá na to dostatečně podrobnou a pokročilou autentizaci a ostatně i z hlediska připojení se v ní nepočítá s nějakou optimalizací přenosu většího množství dat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0