Autor Zpráva
denyyy
Profil *
Mám jeden dotaz. Chci aby se na webu ukázalo vždy náhodné číslo. Jenže když obnovím stránku klávesou F5, tak je tam pořád to samé číslo, až když zmáčknu Ctrl + F5, tak se změní. Čím to může být? Chci aby se při každém načtení stránky číslo změnilo a né až po Ctrl + F5.

<?php
for ($i = 0 ; $i < 1 ; $i++) {
    $number = mt_rand(1,100);
    echo("$number");
}
?>
Keeehi
Profil
denyyy:
Za to nemůže PHP ale nastavení kešování. Zřejmě tvůj server posílá hlavičku, aby si prohlížeč po nějakou dobu stránku pamatoval a serveru se neptal. Proto prohlížeč použije tu uloženou z prvního dotazu a ty vidíš stále stejné číslo. Ctrl + F5 řekne prohlížeči, že se má na veškeré uložené stránky vykašlat a vždy si stáhnout stránku nově ze serveru.

Řešení je teoreticky jednoduché. Stačí aby tvůj server přestal posílat hlavičku o kešování, nebo lépe - začal posílat hlavičku které prohlížeči kešování přímo zakáže.
dennyyy
Profil *
Díky za vysvětlení. To bude ono. A jak mám postupovat? Hostuji u wedosu. Mám hledat upravení .htaccess nebo to bude něčím jiným?
Keeehi
Profil
Tak předně by bylo vhodné si o tom přečíst nekolik článků aby jsi věděl, co vlastně děláš.
A ano, nejlepší to bude nastavit hromadně pro vsechny stránky v htaccess souboru.
dennyyy
Profil *
Ok, zatím díky podívám se na to a v případě potřeby se zeptám.
denyyy
Profil *
Už to hledám hodinu ale všude je jen co přidat do .htaccess když chci zapnout cachování. Já ho chci ale vypnout a to nikde nemůžu najít.
blaaablaaa
Profil
denyyy:
Stačí do google zadat třeba "php disable cache"
denyyy
Profil *
blaaablaaa:
Přidal jsem toto, ale nefunguje to, nic se nestane.

<?php
header("Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, max-age=0");
header("Cache-Control: post-check=0, pre-check=0", false);
header("Pragma: no-cache");
php?>
Keeehi
Profil
denyyy:
Ukaž nám reálnou stránku.
denyyy
Profil *
Keeehi:
Je to takový projekt na kterém se učím PHP. Ab to ukazovalo informace o číslech a tak, ještě to není hotové, zatím si s tím jen tak hraju a učím se to PHP.
Bohužel při obnovení stránky jsou ty náhodná čísla dole stále stejná.

www.cisla-info.eu
Tomášeek
Profil
denyyy:
Na té odkázané doméně máš nějaká problém, nic se nenačte, padá na timeoutu. Asi něco zacykleného, na úrovni htaccess nebo PHP.
TomášK.
Profil *
Tomášeek:
Nemám ten problém, načte se mi to, i se to načetlo asi před hodinou.

denyyy
Server posílá tyto hlavičky:

cache-control    max-age=300
date    Tue, 29 Jan 2019 11:42:18 GMT
expires    Tue, 29 Jan 2019 11:47:18 GMT

Ty, které jsi uváděl, ne. Důvod neznám, ale musíš docílit toho, aby chodily ty, které nastavuješ.
denyyy
Profil *
Když nechám v .htacces jen direktory index, tak to taky nejde. Když nechám v souboru index.php jen ten php kód, tak to taky nejde (ukazuje stále stejná čísla).
Ještě mě napadlo jestli nemám špatně nastavené PHP (raději se na to ptám, nechci to rozvrtat). Obrázek: www.cisla-info.eu/php.png
Tomášeek
Profil
TomášK.:
Nemám ten problém, načte se mi to, i se to načetlo asi před hodinou.
Hm, divné. Nenačítá se mi ani teď, ani po vyčištění cache, ani po změně browseru. Ping na doménu ale funguje. Divné, ale řešit se mi to nechce :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0