Autor Zpráva
Freak
Profil *
Zdravím,

nainstaloval jsem si po opravě Macu na něj znovu AMPPS (www.ampps.com) - který mi dříve fungoval. Nyní mám však problém, pokud spustím script z prohlížeče, proběhne vše v pohodě. Ve chvíli, kdy ale script spouštím z terminálu, vyhazuje mi chybu:

My-MacBook-Pro:jidelnicek-json pepavomacko$ php test-2.php

Warning: mysqli_connect(): (HY000/2002): No such file or directory in /Applications/AMPPS/www/test-json/db.php on line 7

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, boolean given in /Applications/AMPPS/www/test-json/db.php on line 8
Failed to connect to MySQL: No such file or directorytest
Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, boolean given in /Applications/AMPPS/www/test-json/test-2.php on line 4

Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given in /Applications/AMPPS/www/test-json/test-2.php on line 5

Připojení do databáze db.php je naprosto standardní:
<?php
    $servername = "localhost";
    $username = "root";
    $password = "mysql";
    $db = "fit";

$db = mysqli_connect($servername, $username, $password, $db);
mysqli_query($db, "SET NAMES utf8");
if (mysqli_connect_errno())
  {
  echo "Failed to connect to MySQL: " . mysqli_connect_error($db);
  }
?>

Netušíte kde by mohl být problém? PHP scripty fungují v pohodě, ale ve chvíli kdy se chci napojit na databázi ve chvíli, kdy je php script volán z terminálu, tak začne vyhazovat tuto chybu.

Děkuji za radu!


Aha, tak jsem víc googlil a narazil jsem na řešení, bylo potřeba přepsat localhost -> 127.0.0.1

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0